Yüz Şekline Uygun Güneş Gözlüğü Nasıl Seçilir?

09 Nisan 2019 , In: BAKIM-GÜZELLİK-SAĞLIK
0

atasun

Güneş gözlükleri büyük bir özenle tasarlanıyor ve her biri vitrinde muhteşem bir görünüm sergiliyor. Ancak taktığınızda yüzünüz ile uyum sağlaması her zaman mümkün olmuyor. Bu durumda güneş gözlükleri arasından yüz şeklinize uygun olanları seçmelisiniz. Peki, hangi güneş gözlükleri hangi yüz tipi için uygun?

Oval yüz

Yüz şekliniz ovalse şanslısınız. Çünkü pek çok güneş gözlüğü modeli yüz şeklinize uyum sağlar. Ancak en çok uyum sağlayanlar yumuşak köşeleri olan güneş gözlükleridir. Hafifçe şakağınıza doğru yükselen gözlük modellerini de rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Yuvarlak yüz

Eğer yuvarlak bir yüze sahipseniz seçtiğiniz güneş gözlüğünün yüzünüzü biraz daha uzun ve ince göstermesinde fayda var. Bu etkiyi yakalamak için kaş çizgili güneş gözlüklerinin tercih edebilirsiniz. Çünkü bu gözlükler yüzünüzü biraz daha uzun gösterebilir. Kalın çerçeve seçebilirsiniz ancak abartıya kaçmamaya da özen gösterin.

Kare yüz

Bu yüz şeklinde sahip olanlar yumuşak kıvrımları olan güneş gözlüklerine yönelmeli! Kenarları keskin hatlarla kıvrılan modellerden ise uzak durmalısınız. Çünkü bu gözlükler yüz ifadenizin daha sert görünmesine neden olabilir. Aynı zamanda yüz şeklinizin kare olmasına da daha fazla vurgu yapar.

Uzun yüz

Yüz şekliniz uzunsa bu durumda rotanızı kare ve yuvarlak çerçeveli gözlüklere çevirmelisiniz. Eni kısa ancak boyu uzun olan gözlük tasarımları da sizin için ideal bir seçenek olabilir. Hem ince hem de kalın çerçeveli tasarımlara yönelebilirsiniz. Sizin yüz şeklinize her ikisi de uyum sağlar.

Güneş Gözlüğünde Uygun Fiyat

Gözlük modellerinin çok fazla sayıda olması ile birlikte kadın güneş gözlüklerinde son derece uygun fiyat sunması, pek çok kişinin Atasun internet sitesinden alışveriş yapmasını beraberinde getiriyor. Siz de ayırdığınız bütçe ile çok kaliteli bir güneş gözlüğü satın almak ve minimum düzeyde ödeme yapmak isterseniz hemen Atasun web sitesine tıklayın. Onlarca farklı markanın yeni sezon gözlük modelleri arasından seçim yaparken yüz şeklinizi de göz önünde bulundurmayı unutmayın. Bu sayede yüzünüzün güzelliğini de daha fazla ön plana çıkarmış olacaksınız. Bu arada cazip ödeme kolaylıkları da var!

There are no comments yet. Be the first to comment.

Leave a Comment