Yeniçağ Çocukları ve Çocukların Hastalıklarının Zihinsel Nedenleri

25 Aralık 2010 , In: ANNE - ÇOCUK
0

 

Çocuğunuzu otorite altına almakta, disipline sokmakta zorlanıyorsunuz, ondan yapmasını istediğiniz işleri inatla reddediyor, ani duygusal tepkiler verebiliyor, dikkat dağınıklığı, hiperaktivite, asperger sendromu var ve okuldaki uyumsuzluğu veli toplantılarını sizler için bir kabusa dönüştürüyor. Bunların yanında çocuğunuz bazen yaşından beklenmeyecek olgunlukta, bilgelikte düşünüp konuşabiliyor, ilgisini çeken konularda oldukça yetenekli ve başarılı oluyor. Ondaki zeka pırıltısını görebiliyorsunuz ama onu ne yaparsanız yapın yönlendiremiyorsunuz. İşte çocuğunuz ile bunları yaşıyorsanız siz bir indigo veya kristal çocuğun anne babasınız.
Ayrıca ister inanalım ister inanmayalım, öncelikle hastalıkları kalıcı bir biçimde ortadan kaldırabilmek için bu hastalığa neden olan düşünce kalıbınızı iyileştirmeniz gerekir. Her hastalığın mutlak bir zihinsel nedenini ortadan kaldırdığınızda once bedensel olarak iyileşir ve yeni benliğinize adım atarsınız.
Çocuklarımızın hastalıklarını 21. Yüzyılda değişik açılardan da değerlendirebilmemiz gerekir. Örneğin Dr. İsmail Uzun, tüm tıbbi yöntemler uygulanmasına rağmen boğazındaki rahatsızlığını uzun sure atlatamayan bir çocuğun esasında sorununun babasını görememesinden dolayı olduğu anlayıp bu şekilde tedaviyi gerçekleştirmiştir. Çocuklarımızı bu yeni bakış açılarıyla yetiştirdiğimizde hastalık olgusundan uzak bir nesili meydana getirmiş olacağız.
Mutlu ve sağlıklı nesiller için ruh, zihin, beden bütünselliğini sağlayan eğitimler ve bireysel danışmalık hizmetleri Çocuk Hastalıkları Uzm. Dr. İsmail Uzun, Danışman Özlenen Deniz Uzun(PCC) ve Şebnem Özkan( MS,PCC) tarafından verilmektedir.

Detaylı bilgi için:
http://www.carpediemgelisim.com/
http://www.ismailuzun.biz/
yer: junior academy sport
tarih: 22 ocak 2011 12:00 – 15:00
ücret: 100 tl

There are no comments yet. Be the first to comment.

Leave a Comment