Türkiye’de bir ilk ! Online Senaryo Kursu açılıyor !

13 Eylül 2012 , In: ATÖLYE - EĞİTİM
0

Altın Portakallı Senarist Refik Güley’den 2 ayda senaryo eğitimi başlıyor. Haftada 3 saatlik eğitim hafta sonu ve hafta için olmak üzere iki farklı gruba verilecektir. Hafta sonu grubunun başlangıç tarihi 29 Eylül cumartesi, hafta içi grubunun başlangıç tarihi 2 Ekim 2012 Salı günüdür. Hafta sonu grubunun dersleri cumartesi günü 10.30-13.30, hafta içi grubunun dersleri salı akşamı ise 20.00-23.00 saatleri arasında ders yapılacaktır. Kursumuz internet üzerinde bir platformdan yapılacaktır. Bu platform üzerinde hem sesli iletişim kurulabilecek, hem yazı yazılabilecektir. Bir beyaz tahta üzerinde çizimler, anlatımlar yapılabilecektir, görsel malzemeler kullanılacaktır. Katılımcılar sesli veya yazılı olarak katılabilirler, mikrofonlarını takarak konuşabilirler. Platform Refik Abi’nin kontrolünde olacak, söz isteyen kullanıcı izin verdiği anda konuşabilecektir. Sorularınızı, projelerinizi tartışabileceksiniz. Ayrıca bir gün belirlenecek ve o gün içinde attığınız e-mailler hafta içinde cevaplanacaktır.
ONLINE SENARYO KURSU PLANI
1.hafta Hikaye nedir?
Hikaye kurma çalışması Pratik
2.hafta Çatışma
Çatışma kurma çalışması Pratik
3.hafta Karakter
Karakter kurma çalışması Pratik
4.hafta Olay örgüsü
Olay örgüsü kurma çalışması Pratik
5.hafta Sinopsis Tretman
Sinopsis Çalışması Pratik
6.hafta Tretman Çalışması
Tretman çalışması Pratik
7.hafta Diyalog nedir?
Diyalog çalışması Pratik
8.hafta Senaryo
Senaryo çalışması Pratik
9.hafta Öğrenci senaryo çalışmaları
Öğrenci senaryo çalışmaları Pratik

Ödemeler sadece havale yoluyla alınacaktır ve tek parça halinde kurs açılmadan önce ödenecektir. Havale için hesap numarası aşağıdaki e-mail adresine mail atmanız durumunda verilecektir. Kayıt esnasında lütfen hangi sınıfta olmak istediğini belirtiniz.
Lütfen info@senaryoekibi.com adresimize dönüş yapınız. Fikirlerinizi, sorularınızı her zaman sorabilirsiniz. Kursla ilgili sorularınız forum üzerinden de sorabilirsiniz. Hocamız direk cevap verebilmektedir. www.senaryoekibi.com

There are no comments yet. Be the first to comment.

Leave a Comment