TUBORG ROCK STATION FESTİVALİ 13. YIL

0

2 EKİM 2010
CEPA AVM OTOPARKI

Festivalimizi 1997 yılından bugüne her yıl düzenli olarak gerçekleştirmekteyiz. Bu uzun zaman içerisinde, bir çok ilke imza atan festivalimiz bu yıl 2 Ekim 2010 tarihinde ODTÜ karşısında ki CEPA Alışveriş Merkezinin Otoparkında gerçekleşecek.

Festival şu şekilde gerçekleşecek:
Festivalimiz 2 Ekim Cumartesi günü olsa da, bir çok şey ilki barındıran Rock Station bu yılda yeni bir çalışmanın startını verdi.
Festivalimizden önce ki gün 1 Ekim 2010 Cuma günü festival alanında gerçekleştireceğimiz ROCK STATION AMATÖR GRUPLAR ALBÜM YARIŞMASI sonucunda RETRO STÜDYOLARI desteği ile bir müzik grubuna albüm yapma fırsatı sağlayacağız.
Şuan bu yarışmanın başvuru süreci devam etmekte. Jüri tarafından yapılacak ön eleme sonucunda finale kalan 10 grup 1 Ekim Cuma günü RSF alanında ki dev sahnede sizlerin ve jürinin karşısında şarkılarını canlı seslendirecekler ve o gece sona ermeden ALBÜM YAPACAĞIMIZ GRUP belli olacak.
2 Ekim Cumartesi günü festivalimiz saat 12:30’da kapılarını sizlere açacak.
2 Ekim günü: ERKİN KORAY – MOĞOLLAR – WHISKY – BLACK TOOTH – AKADEMİK UYARI – NONE SHALL RETURN – KETİ – RICHTER
grupları sırasıyla sahne alacak.

FESTİVAL PROGRAMI ŞU ŞEKİLDEDİR:
1 EKİM CUMA
Finale kalan 10 grup canlı olarak şarkılarını seslendirecek, jüri ve sizlerin katılımıyla birinci belli olacak. Burada değerlendirme yapılırken seyirci reaksiyonu da jüri göz önüne alınacak.
2 EKİM CUMARTESİ
Kapı açılışından sonra ilk grup sahne alacak ve gece Erkin Koray konseri ile festivalimiz sona erecek.
ERKİN KORAY
MOĞOLLAR
WHISKY
BLACK TOOTH
AKADEMİK UYARI
NONE SHALL RETURN
KETİ
RICHTER
KAPI: 12:30
Bu yıl biliyorsunuz ülkemiz star isimlerin ülkesi oldu. Bu isimlerin uğrak yeri tabii ki İstanbul’du. Bu konserlerin hemen hemen hepsine festival ekibi olarak katıldık. Bunların gerçekleşmesi bizi ayrıca mutlu etti.
Festivalimizde bu yıl yabancı konuğumuz olamayacak. Bunun en büyük nedeni, davet etmek istediğimiz birçok grubun kısa süre önce zaten ülkemize gelmeleri. Ayrıca bu isimlerin dışında görüştüğümüz isimlerde festivalimizin ekonomik gücünü aşan isimler ve maalesef Ankara sponsor desteği anlamında İstanbul’un yanında yok dahi sayılacak derecede az.
Tabii bizi ilk günden beri yalnız bırakmayan TUBORG yine elinden gelenin en iyisini festivalimize sağlamakta. Yalnız dünya isimlerini getirmek için yeteri desteği firmalardan bulamadık. Maalesef bulunamıyor da.
Daha önceki yıllarda aldığımız eleştirileri de göz önünde bulundurarak, dünyada henüz popüler olmamış isimleri de eklemek istemedik. Bizi üzecek “getire getire bunu mu getirdiniz” cümlesini duymak ve olası gruplara duyurmak istemedik.
Bu yüzden belki başka açıdan eleştirilere neden olacak ama bize göre TÜRKİYE’nin DEV İSİMLERİNİ FESTİVALİMİZE davet ettik.
Yabancı isim konusunda bizi anlayacağınızı umuyoruz. Şu formülü yapmak istemedik; çok sayıda yabancı grubu davet edip, hemen hemen hiç ülkemiz grubuna yer vermemek. Bu formülü yapmak 12 yılı geride bırakmış bir festival ismi için maalesef daha kolay ama biz bunu tercih etmiyoruz. Bu yüzden, bu konuda anlayış ve gücümüze güç katacak desteğinizin devamını diliyoruz.
Festivalin bilet fiyatları geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 25 TL.
Biletix satış noktalarından ve herkese açık diğer satış noktalarından bilet satışları başlamış bulunmakta.
Her şey müzik için diyor, desteğinizi ve katılımınızı bekliyoruz.
Festival yazışma e-mail adresleri :
hb.management@gmail.com
hicribozdag@gmail.com

There are no comments yet. Be the first to comment.

Leave a Comment