TİYATRO TEMPO

13 Ağustos 2010 , In: ANNE - ÇOCUK, KÜLTÜR - SANAT - EĞLENCE
0

Eskiden Ramazan dendiği zaman akla meddahlar, Karagöz-Hacivat’lar, insanların bir araya gelip topluca eğlendiği, kahkahalar atarak aynı mutluluğu paylaştığı günler gelirken, günümüzde ne yazık ki bu güzelliklerden uzak kaldık.

Tiyatro Tempo önderliğinde çocuklara özel “Karagöz Çevreci”, “İyi ki Doğdun Karagöz” ve “İbiş Adında Bir İbiş” adlı kukla oyunları 10 TL yerine %50 fırsatla 5 TL!

Tiyatro Tempo 1985’den bu yana özellikle çocuklar için kukla ağırlıklı tiyatro çalışmaları yapıyor. Çocukların aktif katılımını ve onların yaratıcı dünyalarının zenginleşmesini hedefleyen oyunlar yapmak Tiyatro Tempo’nun en önemli hedefi. Meddahlık ve ‘gölge oyunu’ Karagöz gibi geleneksel biçimleri de önemseyen Tiyatro Tempo,  kendi alanı içine giren tüm kukla teknikleri konusunda yetkinleşmeyi ve bunu izleyicilerine tanıtmayı görev biliyor. Çalışmalarını uluslararası standartlara göre gerçekleştirmeye özen gösteren ve katıldığı festivallerde aldığı ödüllerle bunu kanıtlayan Tiyatro Tempo, yurt içinde katıldığı bir çok uluslararası festivalin yanı sıra, Almanya, Belçika, İspanya, ABD, Pakistan, Hindistan, Singapur, Mısır, Moldova ve Rusya’da festivallere katıldı. Ülkemizin en önemli kukla sanatçılarından Haluk Yüce’nin profesyonelliğinde bu iki güzel oyunu seyretmek ve Ramazan ruhunu yaşamak için bu fırsatı kaçırmayın!

Oyun Gün ve Saatleri:

15 Ağustos – 14.00 Karagöz Çevreci (Çocuklara)

21 Ağustos – 14.00 İbiş Adında Bir İbiş (Çocuklara)

22 Ağustos – 14.00 İyi ki Doğdun Karagöz (Çocuklara)

29 Ağustos – 14.00 Karagöz Çevreci (Çocuklara)

04 Eylül – 14.00 İbiş Adında Bir İbiş (Çocuklara)

05 Eylül – 14.00 İyi ki Doğdun Karagöz (Çocuklara)

No: Bu fırsat 13.08.2010 tarihinde alınan katılım çekleri için geçerlidir.

 1. Cevapla

  Merhabalar,
  Ankarada sıkıcı günler gecirirken sitenizle karsılastim.Ve gercekten yapılacak birçok şey oldugunu görmüş oldum.
  Çok tesekkurler…

  • Cevapla

   O zaman hoş geldiniz 🙂 Bundan sonra Ankara’da keyifli zaman geçirmenizi dilerim 🙂

Leave a Comment