Tiyatro Şenay – Sadece Arkadaşız

03 Şubat 2009 , In: TÜM YAZILAR
0


tarih : 03.03.2009 20:30:00
mekan : MEB Şura Salonu
bilet fiyatları
1. Kategori: 39,50 TL
2. Kategori: 34,00 TL

Tuna, Dicle ve Nehir, birbirlerini tanımadıkları halde Cuhangir’de bir evde mucburiyetten bir araya gelirler. Karısı Dicle4yi yeniden kazanmaya çalışan Ege de üçünün ilişkisine dahil olmaya çalışır ve evlerine girebilmek için de türlü oyunlar oynar. Birlikte yaşamanın getirdiği zorluklar, sorunlar ve uyumsuzluğun içindeki uyumu dile getiren Sadece Arkadaşız, insanların birbirine göstermiş olduğu anlayışı eğlenceli bir şekilde sorguluyor.

KARAKTERLER / OYUNCULAR

Nehir Islak / Levent Can
On parmağında on marifet. Şarkıcı, terzi, oyuncu… Ailesi tarafından arada bir sevildiği için “arada” kalmış biri. Kendini bulmaya çalışıyor. Tek derdi para kazanmak.

Dicle Seçilmiş / Deniz Akkaya
Okuduğu kitaplarla yıllar sonra kendi içindeki ışığı fark edip kendisi için karar alan Dicle, içindeki ışığın beklediği kadar parlak olmadığını fark ediyor. Kötü bir aşçı, temizlik hastası. Ayrıca yanından ayırmadığı üç şey: Yoga pedi, pilates topu ve kuzucuğu… Hiç tanımadığı iki kişiyle aynı evi paylaşıyor olması onun için gerçekten zor.

Ege Seçilmiş / Murat Şenol
Sevimli, yakışıklı, sokulgan, maço, dağınık ve gerçek bir iş kolik. En sevdiği yemek patates kızartması ve pizza, bir de mayonez ve ketçaba bayılıyor. Arabasına ve Fenerbahçe’ye âşık. Karısı tarafından terk edilmiş adam büyük mücadelelerle karısını geri kazanmaya çalışıyor.

Tuna Karlı / Onur Şenay
O bir Psikoloji Yüksek Lisans öğrencisi. Biraz içine kapanık, biraz da ana kuzusu. Hayatında ilk defa annesinin elini bırakıp, kendi başına ayakta durabilmek uğruna dünya için küçük, fakat kendisi için büyük bir adım atmaya çalışıyor.

There are no comments yet. Be the first to comment.

Leave a Comment