THE PLAY BARN

24 Temmuz 2009 , In: ANNE - ÇOCUK, YEME & İÇME MEKANLARI
0


2000 yılında Caroline Koç tarafından temsilciliği alınan The Play Barn, çocukların hayal dünyalarını gerçek dünyaya uyarlıyor.
Masal diyarlarında, sınırsız ve coşkulu eğlenceleri kucağında barındıran Play Barn’lar, oyun merkezli çocuk eğitiminde Amerika ve Avrupa’da çok yerleşmiş bir sistemin Türkiye’deki ilk ve tek uygulayıcısı.
İstanbul, İzmir, Ankara ve Bursa’da bulunan Play Barn’larda eğlence sınırsız, yani 24saat hizmet veriyor. Anne-babalar, çocuklarını istediği zaman, istediği saatte bu özel mekana getiriyor ve istediği kadar kapalı eğlence merkezine bırakabiliyor.
Çocuklar içeride ayakkabısız oynuyorlar. Ayakkabılar girişte resepsiyona bırakılıyor ve üzerinde giriş saati yazan bir fiş alınıyor ne kadar kalındıysa çıkışta ödeniyor ve ayakkabılar aynı fişle geri alınıyor. Ebeveynler için de aynı sistem geçerli! Ayakkabılar çıkartılıyor ve galoş giyiliyor.
Oyun alanı ve oyun grubu, bebek odası ve parti odası, mini sinema ve cafesi ile sınırsız hizmet veren Play Barn’lar, 2-11 yaş grubuna hitap ediyor.
Oyun alanı, panel labirent bir sistemin içine yerleştirilmiş top havuzları, kaydıraklar gibi bölümlerden oluşuyor. Oyun Alanı’nı gördüğünüzde, içiniz kıpır kıpır oluyor ve kendinizi topların içine atmamak için zor tutuyorsunuz.
Oyun grupları için oluşturulan odalarda, çocuklar resim çiziyor, masal dinliyor, şarkılar söylüyor.
Minik sinema bölümünde çocuklar film izleyebiliyor.
Çocuğunuza güzel ve farklı bir doğum günü yeri arıyorum derseniz Play Barn’ların Parti Odası’nı görmenizi tavsiye ederiz. Rengarenk duvarları, üzerinde masal kahramanlarının bulunduğu tabak ve bardakları, minik kapısı, sandalye ve masaları, animasyon ve dekorasyonu ile ruhunuzu okşuyor. Dünya çocuklarını da unutmayan ve kültürlerinin parçası olan özel günlerde Play Barn’larda aktiviteler yapılıyor. Cadılar bayramı, Noel partisi, Paskalya, 23 Nisan, Bahar Bayramı gibi kutlamalar için eğlenceler organize ediliyor. Pastane ve çikolata imalathanesi gibi organizasyonlar da küçük gruplarla yapılan etkinlikler arasında yerini alıyor.
Parti Odası’nda her şeyin çocuklara özel olmasının yanı sıra en önemli detay anlatmamış. Çocuklar eğlenirken ebeveynleri de kendileri için dekore edilmiş rahat bir ortamda yavruların eğlenceli gününe tanıklık edebiliyor.
Bununla birlikte The Play Barn bünyesinde çocuklar dışında büyüklere yönelik hizmetler de bulunuyor. Cafe’sinde çay kahvesini yudumlayan ebeveynler, kablosuz (wireless) internet hizmeti ile ofislerini The Play Barn’a taşıyabiliyorlar. Tüm aktiviteler sırasında da kapalı devre kamera sistemi ile çocuğunu izleyebiliyor ve isterse oyuna dahil olup onlar ile oynayabiliyor.
Çocuklar istediği kadar oyun merkezinde kalabiliyor ve kaldığı saate göre ücret ödeniyor. Bu ücretin % 10’u bonus olarak hesabında birikiyor ve istediği Play Barn’da kullanabiliyor. Ücretlendirme parmak izi işlemi ile yapılıyor. Pazartesi günleri yüzde 10 indirimi uygulanıyor. Kardeş indirimi yüzde 10, ikiz indirimi yüzde 25, anne bebek grubu ise 3 saate kadar 25 YTL. Bunun dışında doğumgünü organizasyonları, aylık oyun grupları, anne-bebek grupları, gezi, kurslar ve istediğiniz mekanlarda organizasyonlar düzenlenebiliyor.

Ankara / Mina Sera AVM

Tel: (312) 2405000 – 2404888 Faks: (312) 2405053
Mina Sera Alışveriş Merkezi 101.Cadde No:6 Çayyolu – Ankara

There are no comments yet. Be the first to comment.

Leave a Comment