TATİLDE ÇOCUKLARA ‘’CİNFİKİR’’!

26 Ocak 2012 , In: ANNE - ÇOCUK
0

Türkiye’nin İlk ve Tek Doğaçlama Çocuk Oyunu
Yakın zamanda Çayyolu’na taşınan ve Çayyolu’nun ilk özel tiyatrosu olan Mavi Sahne, bu tatilde de çocukları ‘’Cinfikir’’ oyunuyla güldürüyor.
Türkiye’nin ilk ve tek doğaçlama çocuk oyunu olan komedi tarzındaki Cinfikir, çocuklardan alınan çıkış noktalarıyla, sahnede anında doğaçlama olarak gerçekleştiriliyor. Bu gösteriyi izlerken çocuklar zaman zaman kendilerini sahnede buluyor, hem çok eğleniyor, hem de gülmekten kırılıyor. Temelini yaratıcı drama tekniklerinin oluşturduğu, doğaçlama olması nedeniyle tekrarı olmayan bu oyun, her hafta yeniden izlenilebiliyor.
Oyunun yönetmenliğini Sedat Demirsoy, koreografisini Esin Kartaloğlu yapıyor; Alper Baytekin, Esin Kartaloğlu, Selver Kınık, Yansı Deniz Özçelik, Elif Öztürk ve Anıl Sepetçi oynuyor.
Çocuk oyunla büyür. Bu oyunu tüm çocuklar ve içindeki çocuğu kaybetmemiş olanlar izlemeli… Her oyun birbirinden farklı… Çocuğunuz ‘’Bazen sahneye çıkıp ben de oynayayım, oyun sürekli değişsin bir izlediğimi bir daha izlemeyeyim, her izlediğimde gülmekten yerlere yatayım” diyorsa, bu oyun tam çocuğunuza göre…
Mavi Sahne ‘’Cinfikir’’i yakın zamanda Ankara’ya kazandırdığı, Park Caddesi 2865. Sokak, 2- E’ deki yeni tiyatro sahnesinde, her Cumartesi ve Pazar sahneliyor. 

İyi seyirler (0312  241 02 33)

‘’CİNFİKİR’’
Türkiye’nin İlk ve Tek Doğaçlama Çocuk OyunuYöneten: Sedat Demirsoy
Koreograf: Esin Kartaloğlu
Oyuncular: Alper Baytekin, Esin Kartaloğlu, Selver Kınık, Yansı Deniz Özçelik, Elif Öztürk, Anıl Sepetçi
 
OYUN TARİHLERİ:
28 Ocak 2012 Cumartesi Saat: 12.00

29 Ocak 2012 Pazar Saat: 12.00

4, 11, 18, 25 Şubat 2012 Cumartesi Saat: 12.00

5, 12, 19, 26 Şubat 2012 Pazar Saat: 12.00

There are no comments yet. Be the first to comment.

Leave a Comment