TARİHE İZ BIRAKANLAR ARMADA’DA

18 Eylül 2009 , In: ÖZEL ETKİNLİKLER
0


St.Petersburg Balmumu Heykeller Sergisi 10 Eylül’de Armada’da.Serginin en büyük sürprizi ise ilk defa Nazım Hikmet’in balmumu heykelinin Armada’da sergilenecek olması.
900’lü yıllardan 2000’li yıllara uzanan bir zaman dilimi içerisinde tarihte önemli izler bırakan ünlü simaların balmumu heykelleri, 10 Eylül’de Ankaralı sanatseverlerle buluşuyor.
16 Eylül’de resmi açılışı yapılacak olan St.Petersburg Balmumu Heykeller Sergisi’nin en büyük sürprizi ise Nazım Hikmet’in balmumu heykelinin ilk defa Armada’da sergilenecek olması.
Tarihin gizemli koridorlarında yürümek isteyenlerin kaçırmaması gereken sergide, başta Atatürk olmak üzere, Dostoyevski, Terminator-3’teki haliyle Arnold Schwarzenegger, Fatih Sultan Mehmet, Şeyh Şamil, efsanevi Beatles grubu, El Farabi, Napolyon, Leonardo da Vinci, ‘Korkunç’ İvan, ‘Deli’ Petro, Lady Diana, Hürrem Sultan, aslında erkek olduğu halde hayatının son 35 yılını kadın kıyafetleriyle dolaşarak geçiren Fransız ajanı D’eon, Osman Gazi, Kanuni Sultan Süleyman, Elvis Presley, Karl Marx, yakın dönem Türk Sineması’nın büyük oyuncusu Kemal Sunal ve Türk Tiyatrosu’nun usta oyuncusu Levent Kırca gibi birbirinden ünlü simalara ait 48 heykel yer alıyor.
Sergiyle ilgili ufak birkaç ayrıntı: Bütün heykellerin gözleri ve dişleri protezden, saçları ise gerçek insan saçından yapılıyor. Ayrıca bir heykel için 15 heykeltraş 3 ay boyunca çalışıyor.
İki ay boyunca sürecek olan bu ilginç sergiyi sakın kaçırmayın..

There are no comments yet. Be the first to comment.

Leave a Comment