Şilingir Restoran

05 Ekim 2018 , In: YEME & İÇME MEKANLARI
0
s1
Açıldığı günden bu yana sık sık gittiğimiz, Ankara’nın en samimi, en keyifli restoranlarından birisi olan Şilingir ‘den merhaba..

 
s0
Hem göze, hem damağa, hem bütçeye uygun bir mekan olan @silingirrestaurant ‘ta güne Sonbahar renkleri güzelliğinde mezelerle başladık..
Fava, hardallı levrek, deniz börülcesi, girit ezme, çerkez tavuğu, zeytinyağlı kereviz parmak ısırtacak kadar lezzetliydi…
 
s2
 
Ara sıcaklara ise; incecik yufkalarla sosuna bana bana yediğimiz bol baharatlı güveçte balık kokoreç başladık…
s3
Ardından ister balıklı, ister dana dilli ama illa ki altın renkli simitler geldi.. Ben ikisini de çok sevdim ama dilli olana ekstra vuruldum..
 
s4
 
Sırada benim hayatımın aşkı; köz patlıcan, süzme yoğurt ve bol tereyağlı kurutulmuş kırmızı biber ile güveçte yapılan Sıcak Atom var… Böyle bir lezzet olamaz inanın..
 
s5
 
Ardından hepimize “vay canına” dedirten pazıya sarılı balık köftesi geldi.. Bu ikili tabakta müthiş bir buluşma yaratmışlar..
 
s6
 
Balık mevsimi açılmışken; içi hellim peyniri ile dolu, kadife gibi yumuşacık Izgara Baby Kalamar da sofradaki yerini aldı..
 
s7
 
Normal şartlarda çok sevmesem de; hamsi kuşu gibi hazırlanan dışı çıtır çıtır, içi sulu Izgara Sardalya beni gerçekten çok şaşırttı.. Mevsimi geçmeden tekrar gidip yiyesim var..
 
s8
 
Veeeee güne damgasını vuran Izgara Jumbo Karides ile kapanışı yaptık… Bizim gibi her şeyden az az yiyip tüm bu lezzetlerin tek tek tadına bakmanızı şiddetle tavsiye ederim..
 
Mutfakta kullanılan tüm malzemelerin özenle seçildiği/pişirildiği/sunulduğu bir mekan olan @silingirrestaurant haftanın her günü açık..
Detaylı bilgi ve rezervasyon için:
 
☎️ (0312) 428 59 38
? Paris Cd. No: 49 Çankaya
 
#Ankaraetkinlik #şilingir #şilingirrestaurant
#meyhanedeyizbiz #şilingirname #ankaraetkinlikdaveti #ankaraetkinlikmekan #meyhanedeyizbiz #kavaklıdere #tunalı
There are no comments yet. Be the first to comment.

Leave a Comment