SEVİMLİ HAYVANLAR

0

Dün akşam kızlarımla Panora Cinebonus’ta “Sevimli Hayvanlar” isimli filmi izledik. Artık çocuklara uygun 3D gözlükleri verildiği için çocuklar daha rahat izliyorlar animasyon filmleri. Bir de müjde.. Bizim çocukluğumuzun çizgi filmi olan “Şirinler” yakında 3 boyutlu animasyon filmi olarak gelecek vizyona 🙂

Daha önce Madagaskar ve Buz Dervri filmlerini izleyip sevdiyseniz bu filmi de seveceksiniz. Oldukça eğitici öğelere sahip olması ile birlikte kıkır kıkır gülerek izledi tüm çocuklar bu filmi..

Afrikanın ortasında, vejeteryan aslan Sokrates, kuzey kutbundaki buzların erimesi nedeni ile çaresiz kalan kutup ayısı Suhsi, kulaklarından gaz çıkan tazmanya canavarı Smiley, fil, kanguru, zürafa, Fransız horoz, mirket Billie ve Bonnie, kaplumbağa, gergedan, leopar.. ne ararsanız var..

Leopar ile kutup ayısının karşılaşma sahnesi biraz ürkütücü..

814 yıldır evli olup bu evliliğin 1 gününden bile pişman olmayan bilge kaplumbağanın sözleri çok etkileyici: “İnsanoğlu; hayatta kalmak için kuyruğunu yiyen bir yılan”

Buzulların erimesi, küresel ısınma gibi konulardan bahsedilen filmde tüm hayvanların Birleşmiş Milletler binasına gelip “iklim değişikliği” konferansını basması çok hoş..

Filmin sonundaki ritmler ve mutluluk dansı çok güzel.. ve aklımızda kalan şarkı: “You put your right foot in, right foot out and you shake it all about, you do the hokey pokey, and you turn yourself around, that’s what it’s all about”

There are no comments yet. Be the first to comment.

Leave a Comment