Robotlar yarışacak !

16 Ağustos 2010 , In: ÖZEL ETKİNLİKLER
0

Gazi Üniversitesi ev sahipliğinde TÜBİTAK ve Ankara Bilim Sanat Merkezi tarafından desteklenen “Üstün Yetenekliler Kendi Robotunu Yapıyor” adlı proje kapsamındaki “1. Robot Yarışması” bugün gerçekleştirilecek.

Gazi Üniversitesi Gazi Konser Salonu’nda saat 10.00’da başlayacak yarışmada üstün yetenekli çocukların yaptığı robotlar yarışacak. Yarışmada böcek robot, ışığa giden robot, çizgi izleyen robot ve en iyi tasarım kategorileri yer alacak.
Proje ile üstün yetenekli çocukların robotik alanında izleyici ve dinleyici konumundan çıkarıp aktif görevlerle etken hale getirmek, gerçekleştirilen gözlem ve uygulamalarla disiplinler arası bakış açısı kazandırmak, teknolojik alandaki bilgi ve becerilerini geliştirerek üstünlerin, üst düzey bilişsel özellikleri kazanmalarına katkı sağlamak amaçlanıyor.
Bu amaç doğrultusunda Türkiye çapındaki Bilim ve Sanat Merkezlerinde eğitim gören öğrencilerin 6, 7 ve 8. Sınıf öğrencilerinin katıldığı eğitimler verildi. Yedi gün süren eğitim üç farklı grupla üç ayrı zamanda yürütüldü.
Eğitimlerini tamamlamasından sonra eğitime katılan bütün öğrenciler bugün robotlarını yarıştıracak.

There are no comments yet. Be the first to comment.

Leave a Comment