PONY OKULU

25 Temmuz 2010 , In: ANNE - ÇOCUK, SPORTİF ETKİNLİKLER
0

Koçak Uluslararası Binicilik Kulübü, çocuklarınızın günlük medyada (tv, dergi v.s.) görüp, özlemini kurduğu at sevgisini doğanın eşsiz güzellikleriyle bütünleştirerek gerçeğe dönüştürmektedir.

Pony kulübümüz, çocuklara ve ailelerine en güvenli, en rahat ortamı sağlamak, ayrıca onların psikolojik ve fizyolojik olarak gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla hizmetinize açılmıştır.

4 yaşından başlayıp ortalama 15 yaşına kadar, boyları 150 cm’yi geçmeyen pony atlarımızla verilen eğitimlerimiz pony kulübümüzde yapılmaktadır. Bu eğitimlerle çocuklarımız bir canlıyla yapılabilen tek sporu başarıyor olmanın yanı sıra özgüven, sabır ve sosyallik gibi birçok özelliği kazanmaktadır. Bir canlıya tutkuyla bağlanmanın verdiği keyifle, çocuklarınıza hem vazgeçilmez bir hobi hem de sağlıklı yaşama açılan kapılardan biri olan bu seçkin sporu yapma fırsatını bir arada sunmaktayız.

PONY CLUB EĞİTİMLERİ

4-15 yaş gruplarındaki öğrencilerimize uygun pony’ler seçilerek hem pratik hem de teorik anlamda dersler verilmektedir. Derslerimiz çocukların hayal gücünü kuvvetlendirmek ve ilgi alanlarını genişletmek amacıyla çeşitli oyunlar ve aktivitelerle de desteklenmektedir. Amacımız; ata binmeyi, öğrencilerimize en eğlenceli yolla sevdirmek ve bu dalda kültürel bilgilerini arttırmaktır. Aynı zamanda okul ve kreş gruplarımız da eğitim sistemimize dahildir.

PONY CLUB EĞLENCE

Pony binişlerimiz; yaz okulu, bahar ve yaz festivalleri, yılbaşı kutlamaları, gösteriler ve ders oyunları ile zenginleştirerek miniklerimize ve sizlere eğlenceli anlar yaşatacak, farklı tecrübeler kazandıracaktır. Aynı zamanda arazi gezilerine de çıkarak, yeşilin büyülü manzarası eşliğinde doğayla bütünleşme fırsatı yakalayacaksınız.

Pony okulumuz, miniklerimize at ve doğa sevgisini derinden aşılayarak, onların psikolojik, sosyolojik ve fiziksel gelişimlerine katkı sağlayarak, tesisimizin profesyonel eğitmenleriyle, teorik ve pratik bilgilerle en güvenilir şekilde binicilik eğitimi almalarını amaçlamıştır.

Pony okulumuzdaki yaş grupları 7 ve 15 yaş aralığını kapsamaktadır.

Ders süresi toplam 40 dakika olmakla beraber, miniklerimize bu sürenin 30 dakikasında biniş dersi, 10 dakikasında ise teorik eğitim verilmektedir.

İki eğitim döneminden oluşan Pony okulumuzun, ilk dönemi 18 hafta 18 ders, 2.dönemi ise 14 hafta 14 derslik bir eğitim programı içermektedir.

Yıl sonunda öğrencilerimize Koçak Uluslararası Binicilik Kulübü tarafından sertifika verilmektedir.

Profesyonel eğitimcimizin gerekli gördüğü durumlarda 40 dakikalık sürenin tamamı ders ya da teorik olarak verilir.

Trt Arkası Eymir Gölü Yanı Koçak Küme Evleri
No.1 Oran- Ankara

Telefon. 4910000

There are no comments yet. Be the first to comment.

Leave a Comment