PLAY & JOY’da KUKLA ATÖLYESİ

11 Temmuz 2014 , In: ANNE - ÇOCUK
0

 

Salı günü kızlarımla, kentimizde yeni açılan Play&Joy Parti Evi ‘ne gittik.

Burası Hollanda Caddesi üzerinde yer alan bir apartmanın, giriş katında oldukça ferah, aydınlık ve keyifli bir mekan. Girişte ilk önce bu güzel parti evinin tasarımcısı ve sahibi olan  Şebnem Hanım ile tanıştık.

 

Kızlar içeri girer girmez oyun bölümüne koşup, tırmanmaya, kaymaya, top havuzuna yuvarlanmaya başladılar.

Parti evinin ilk bölümü ebeveynler için oturma bölümü şeklinde düzenlenmiş. Bu bölümde çay-kahve gibi içecekler ikram ediliyor. Hemen yanındaki alanda  çocuklar için minik masa-sandalyeler ve bunların yanındaki alanda ise oyun bölümü var.

Orta alan oldukça geniş olduğu için çocuklar rahatça koşup oynuyorlar. Ebeveyn ve çocuk bölümü arasında ayırıcı kullanılmadığı için çocuklar hep gözünüzün önünde.

WC bölümü girişin altında. Merdivenle iniliyor. İniş bölümü emniyet kapısı ile kapalı. Tuvaletler çocuklara göre tasarlanmış. Çok temiz 🙂

Gelelim “Kukla Atölyesi”ne.. Tüm çocuklar toplanınca iki eğitmen eşliğinde çocuklar masların etrafına yerleştiler. Önce birbirleri ile tanuştılar. Ardından o gün yapacakları etkinlik için ön bilgilendirme yapıldı. Ardından her çocuğun isteğine göre çeşitli kuklalar yapılmaya başlandı.

Yunus balığı, kelebek, kurbağa, tavşan.. çeşit çeşit parmak kuklalar yapılmaya başlandı.

Birlikte keçeler kesildi, süslemeler yapıldı..

 

 

 

Ardından biraz nefes almak için çocuklar oyun alanına geçtiler. Bu sırada atölye toplandı. Çocuklar için oyun alanı genişletildi.

Yine aynı iki eğitmen eşliğinde bu sefer çocuklarla, bizim çocuk iken oynadığımız sokak oyunları oynanmaya başlandı. Çocukların kahkaha ve çığlıkları parti evini şenlendirdi 🙂

Bu kadar koşturmaca sonrası, çocukları biraz dinlenmek üzere yine tüm çocuklar halka şeklinde oturdular. Herkes kendi yaptığı parmak kuklasını parmaklarına yerleştirdi. Bu kez bir hikaye kurgulanmaya başlandı.

Eğitmenler önce bir başlangıç yaptılar. Ardından diğer çocuklar parmaklarındaki kuklarara hayat vererek bu hikayeyi geliştirler.

Artık gitme zamanı geldiğinde dolu dolu ve çok keyifli geçen bu iki saat için Şebnem Hanıma ve eğitmen arkadaşlara çok teşekkür ettik.

Yeniden buluşmak üzere.. Sevgiler 🙂

Not: Sizler de bu atölyelere katılmak ya da bu mekanda farklı etkinliklerde yer almak isterseniz iletişim telefonu: 442 4555

There are no comments yet. Be the first to comment.

Leave a Comment