Pidos Pide

18 Ocak 2019 , In: YEME & İÇME MEKANLARI
0

pidos

 

Sadece 2 hafta önce açılan @pidospide huzurlarınızda..

Bu yepyeni, pırıl pırıl mekanın içinde yarım asırlık bir taş fırın düşünün… Ve içinde usta ellerde geleneksel olarak hazırlanmış çok ama çok lezzetli çıtır çıtır pideler..Sucuklu, Kuşbaşılı ve Kaşarlı derken hangisini yiyeceğini şaşıyor insan.. Özellikle bir kıymalı pidesi var 2 kişi yese doyar..

??

Mekanın adı ne kadar @pidospide olsa da döner konusunda da çok iddialılar.. Meşe közünde pişen bu dönerde kullanılan etler, Amasya danası ve Balıkesir kuzusundan elde ediliyormuş.. Tek başına servis edilebildiği gibi, kapalı kaşarlı pide içinde de enfes oluyor..

??

Siparişinizi verdiğimizde önden gelen ücretsiz ikramlar da tamamen kendi imalatları.. Acılı ezme elde satırla doğranarak hazırlanıyor.. Tadına doyamadığımız firik pilavı da yine taş fırında güveçte kaynatılan kemiklerden elde edilen et suyu ile pişiriliyor..

??

İçecek tercihimiz yine kendi özel imalatları olan yayık ayranından yana oldu.. Kendine has bir aroması ve tadı olan bu kocaman köpüklü ayran; tava yoğurdu, süzme yoğurt ve normal yoğurdu özel bir oranda karıştırarak yapılıyormuş..

??

Tatlı olarak kendi imalatları olan el yapımı, bol fıstıklı katmeri ben yemedim ama masadaki arkadaşlar parmaklarını yalayarak çok beğendiklerini ifade ettiler..

????

Mekan yakın çevresine paket servisi yapıyor ancak haftanın 7 günü 10:00-22:00 arası açık olduğu için gidip yerinde, taş fırından çıkar çıkmaz yemenizi öneririm..

????

Detaylı bilgi ve rezervasyon için:
☎️ 0 312 466 00 08
? Güvenlik Cad. 40/C A.Ayrancı

#AnkaraEtkinlik #pidospide #ankaraetkinlikmekan #lezzetpeşinde#ankaradaneyenir #lezzetkaresi #eniyilerikesfet #mutfakgram#lezzetmekanlari #foodlovers #mukemmellezzetler #grammekan#tokgezenlerkulübü #lezzetigram @ Guvenlik Caddesi

There are no comments yet. Be the first to comment.

Leave a Comment