Otellerde Ramazana Özel Ziyafet

11 Ağustos 2010 , In: ÖZEL ETKİNLİKLER
0

RAMAZAN ayını özel hazırlanan sofralarda geçirmek isteyen Ankaralılar için 5 ve 4 yıldızlı otellerde birbirinden farklı ve lezzetli iftar seçenekleri bulunuyor. Farklı damak tatlarına hitap eden menülerin fiyatları 30 ile 80 TL arasında değişiyor.Başkent’teki çeşitli otellerden aldığı bilgilere göre, Metropolitan Hotel, konuklarını canlı fasıl eşliğinde ağırlayacak. İftariyelik, çorba, ana yemek ve tatlıdan oluşan 4 farklı menü seçeneği bulunan otelde, fiyatlar 33 TL ila 55 TL arasında değişiyor.

Hem açık büfe, hem ala carte

İftarda Sürmeli Hotel’i tercih eden Başkentliler, sıcak pide zeytin ve hurma ile orucunu açacak. Konuklarına Anadolu’nun değişik tatlarından farklı menüler hazırlayan Sürmeli Hotel’de iftariyelikler, çorba, salatalar, börek, kompostolar, ana yemek, tatlı ve içeceklerden oluşan menülerin fiyatları 30 ila 50 TL arasında. Konuklarına hem açık büfe hem ala carte seçenekler sunan Swiss Otel’de ise fiyat aralığı 50-76 TL arasında değişiyor. Cafe Swiss Restoran’da 10 kişi ve üzerindeki gruplara yüzde 10’luk indirim uygulanacak. Bu yıl için özgün bir tasarıma gidilen Swiss Otel’de, sıcak yaz akşamları için teras da hizmete açılacak.

Her çeşit yemek var

Barcelo Altınel Hotel, ramazan ayı boyunca konuklarını geleneksel Türk ve Osmanlı yemeklerinden oluşan menülerle ağırlayacak. İftariyelikler, çorba, ana yemek, içecek ve tatlılardan oluşan menülerin fiyatları 32 ile 45 TL arasında değişirken, 150 kişi ve üzeri özel iftar davetlerinde konuklar, klasik Türk müziği ezgileri eşliğinde canlı fasıl dinleyecek ve semazenleri izleyecek. Rixos Grand Ankara Ramazan ayı süresince günlük olarak değişen set menüleri ve 101 çeşitten oluşan açık büfesiyle hizmet verecek. İftarını Akdeniz mutfağının farklı tatlarıyla yapmak isteyen Başkentliler, Bilkent Otel’in açık büfe ve set menülerini tercih edebilecek.

Açık havada iftar keyfi bir başka

Hafta sonu açık büfe hafta içi ise Akdeniz mutfağına özel 11 farklı menünün sunulduğu otelde, konuklar havuz başında serin bir ramazan akşamı geçirebilecek. Bilkent Otel’de menülerin fiyatları 46 ile 75 TL arasında değişiyor. Shearaton Otel de misafirlerine açık havada iftar keyfi sunuyor. Günlük olarak değişen, Türk ve Osmanlı mutfağının seçkin örneklerinin yer aldığı iftar menüsünün fiyatı 51 TL. Hilton Oteli’nde de misafirler için 5 iftar menüsü seçeneği bulunacak. Açık büfede, salata, soğuklar, zeytin yağlılar, çorba, iftar tabağı, ana yemek ve tatlı yer alıyor. İftar menülerinin fiyatları 47-67 TL arasında değişiyor.
Kaynak:Hürriyet Ankara

There are no comments yet. Be the first to comment.

Leave a Comment