Ninova Otel @ Pamukkale

13 Haziran 2015 , In: GEZİ - TATİL
0
Ülkemizin en özel beldelerinden birisi olan Pamukkale’yi hala görmediyseniz ya da tekrar görmeyi arzu edenlerdenseniz size çok özel bir otel tavsiye etmek istiyorum..
Henüz 2,5 ay önce açılan bu yepyeni, pırıl pırıl otel, Pamukkale’nin Karahayıt Turizm Bölgesinde yer alıyor..

Pamukkale’ye giriş yaptıktan sonra Karahayıt Levhalarını takip ettiğinizde kısa süre sonra Ninova Otelin yönlendirme levhasına göreceksiniz..

Güzel bir yüzme havuzunun etrafında yer alan 3 adet bloktan oluşan otel kompleksine ulaştığınızda, yerden tavana kadar uzanan camlar ve çatı katına kadar uzanan aydınlık tasarım sayesinde çok ferah bir atmosfer içinde karşılanıyorsunuz..
Bu aydınlık lobide özenle seçilmiş oturma gruplarında havuz manzarasında oturup çayınızı / kahvenizi içebilirsiniz..
Bir başka köşede konumlandırılan modern kitap ve dergi rafları, yanındaki şömine ve karşısında yay biçiminde oturma grubu özellikle kış aylarında uzun sohbetler için biçilmiş kaftan..

Otelin restoran bölümü girişten bir kat aşağıda.. Beyaz masa örtüleri, açık uçuk turkuvaz sandalyeler ile pırıl pırıl parlıyor..  Sabah kahvaltısında sunulan tüm ürünler çok lezzetli..

İlave olarak omlet, ızgara sucuk, sahanda yumurta da var.. Hem taptaze fırın ekmeği, hem kızarmış ekmek ile birlikte saatlerce kahvaltıdan kalkamıyorsunuz..

Akşam yemeğinde taptaze salatalar, mis gibi zeytinyağlılar, tatlılar ile hem tencere yemekleri hem de ızgaraları bulacağınız açık büfe servisi var..
Toplam 100 adet odası ve 220 yatak kapasiteli otelin herkesin ihtiyacına göre tasarlanmış çok çeşitli odaları var. Bizim gibi çocuklu aileler için dilerseniz suit, dilerseniz bağlantılı odaları mevcut.. Odalar oldukça geniş.. Tüm odalarda rahatlık, şıklık ve konforun birleşimi ile özgün bir yaşam alanı oluşturulmuş..
Yatak başında yer alan lacivert beyaz desenli seramik desenler göze çarpan detaylar arasında.. Açık renkli ahşap mobilyaların ve çiçekli döşemelerin hakim olduğu yatak odalarında tazelik ve enerji hissediliyor..

Her odada dilediğiniz saatte kullanımınıza hazır çay, kahve ve kettle var..

UNESCO’nun Dünya Mirası Listesinde yer alan Pamukkale’ye gittiğinizde sadece, eşsiz güzellikteki travertenlerini, Kaklık Mağarasını, Hierapolis Antik Kentini, Laodikya’yı, Yeşildere Şelalesini, Kırmızı Su Bölgesini, Ağlayan Kaya’yı gezmek yetmez.. Bölgenin termal su kaynaklarından gelen şifadan da faydalanmak gerekir..

Ninova Otelin Spa bölümünde termal su ile kaplıca kürleri ve watsu deniz suyu terapilerinden de faydalanabilrisiniz.. Hem açık, hem kapalı termal su havuzları, masaj salonları, sauna ve buhar odaları otelin alt katında hizmet veriyor..

Şehir merkezine yakın ancak şehrin kargaşasından uzak,  otelin çevresini saran yemyeşil bahçesinde mis  gibi çiçek kokuları ve cırcır böceklerinin sesleri ile uyanmak isterseniz rezervasyon için http://www.ninovathermal.com/

 

There are no comments yet. Be the first to comment.

Leave a Comment