Münir Nurettin şarkıları konseri

11 Aralık 2009 , In: TÜM YAZILAR
0

Ankara Büyükşehir Belediyesi Türk Müziği Koro kurslarına katılan kursiyerler, başkentileleri, usta sanatçı Münir Nurettin Selçuk’un besteleriyle buşturacak.
ANKARA Büyükşehir Belediyesi, sosyal etkinliklerine bir yenisini daha ekleyerek, Başkentlilere sanat ziyafeti sunmaya devam ediyor. Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı bünyesinde açılan Türk Müziği Koro kurslarına katılan kursiyerler, Başkentliler’i usta sanatçı Münir Nurettin Selçuk’un besteleriyle selamlamaya hazırlanıyor.
Yılda iki konser veriyorlar.Farklı konuda ücretsiz kurslar açan Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’nın önemli projeleri arasında Türk Müziği Koro kursları da geliyor. Kurslara katılan 17-50 yaş arası Başkentli müzikseverler, Ekim ayından itibaren bir yıl boyunca “solfej, nota bilgisi, şan ve repertuar” gibi konularda eğitim alıyor. Yılda iki kez konser veren koro, performanslarını yıl ortasında ve yıl sonunda Başkentlilerin beğenisine sunuyor.
Kursiyerlerin ilk konseri yarın Türk Müziği Koro kurslarına bu yıl katılan kursiyerler, ilk konserlerini yarın verecek. Ekim ayından bu yana eğitim alan Türk Müziği kursiyerleri ilk performanslarında müzik dünyamıza muhteşem eserler kazandıran Münir Nurettin Selçuk’un bestelerini seslendirecek. Şef Dr. Cumhur Koca yönetiminde yorumlanacak 25 eserin yer alacağı konseri Başkentliler ücretsiz izleyebilecek.
Kültür Merkezi’nde buluşalım. Farklı yaşlarda 109 kursiyerden oluşan koro, Gençlik Parkı’nda yer alan Kültür Merkezi Tiyatro Salonu’nda yarın akşam saat 19.00’da sahne alacak. Tüm Başkentlileri, usta besteci Münir Nurettin Selçuk’un muhteşem eserlerini dinlemeye davet eden Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, müzik kurslarına katılmak isteyenlerin ise gelecek yıl Ekim ayında başvuru yapabileceklerini kaydettiler.

There are no comments yet. Be the first to comment.

Leave a Comment