MARİTİM PİNE BEACH RESORT

16 Ekim 2008 , In: GEZİ - TATİL
0

Eylül ayında Pine Beach Resort Otel’deydik.. Bana sorsanız zaten tatil için en güzel zaman Eylül.

Otelde sabah 07:00 den gece 00:30 a kadar suren yemek-içmek durumları var. Yani çocuklarınızın yemek saatlerine göre seçim yapabiliyorsunuz.

Kahvaltı çeşitleri çok seçenekli. Pankek, börek, pohaça, simit çeşitleri, reçeller, peynirler hem lezzetli hem de kaliteli. Her an taze meyveler ve hem sıcak hem soğuk süt servisi var. Öğlen ve akşam yemeğindeki seçenekler de çocuklara uygundu. Özellikle belirteyim her öğünde balık var 🙂 Akşamları sadece çocuklara özel hazırlanmış “mini büfe” iyi bir yaklaşımdı. Bu büfede çocuklar kendi yemeklerini alabiliyor ve onların boylarına uygun masalarda “mini club ekibi” ile birlikte güle oynaya yiyebiliyorlardı . Arada karı-koca başbaşa yemek yiyelim derseniz çocuklarınıza bu ekip yemekte eşlik ediyorlardı. Ayrıca yemek salonunda bulunan microdalga fırın var. Bununla isterseniz biberonunuzdaki sütü ısıtabiliyorsunuz isteseniz sterilizasyon yapıyorsunuz. Snack denen ara öğünde hamburger, makarna, mantı, salatalar ve tatlılar var. Akşam üstü ise dondurma ve kurabiyeler ikram ediliyor. Otelin Ala Carte Restoranlari da var. Mezzo, Turco ve Tavern isimlerinde. Bunlara giriş için ekstra ücret ödeniyor.

Bizim kaldığımız oda “Aile Odası” olarak adlandırılan bağlantılı çift odalardandı. Her iki oda da detaysız ama şık döşenmişti. Her iki odanın da ayrı banyosu, dolabı, tv ve buzdolabı var. Çok temiz olan odamızın günlük temizliği de çok başarılı idi. Ancak aile odası olmasına rağmen çocuklara ilişkin gerekli güvenlik önlemi yoktu. Örneğin odalardaki elektrik prizleri yerden 1 karış yukarıda ve kapaksızdı. Bu arada oda servisi çok başarılı. Her akşam üstü odaya 1 şişe şarap ve taze meyveler gönderiliyor. Gerçekten güzel bir jest 🙂 Otel odasındaki televizyonda digiturk yayınları da dahil tüm kanallar vardı. Odanın klima sistemi de çok iyiydi. Ancak otelin her bölümü aynı şekilde serinletilemiyordu malesef.

Havuzlara gelince.. Çocuk havuzları küçüktü. Ama bu küçük olma dıurumu çocuklarınızı hemen elinizin atında tutabilme şansı da veriyordu. Ayrıca, otele ait aquapark bölümünde çocuklara özel bir havuz ve bu havuzda 2 adet çocuk kaydırağı vardı. Aquapark sabah 10:00-12:30 ile öğleden sonra 14:00-17:00 arası açıktı. Kalan zaman ise dinlenmek için çok gerekliydi 🙂 Aynı aquaparkta “nehir” denen bir havuz var. Bu otele gideceklere önerim mutlaka yanınızda buyuk simitlerden alıp şişirin üstüne atlayın ve nehirde gezin 🙂 Büyükler için ise 6 kaydırak var. Çimenlerde güneşlenebiliyorsunuz 🙂 Otelden birbirinden bağımsız bir çok havuz olması nedeni ile şemsiye ve şezlong bulma sorunu olmuyor. Her havuzun tercih edilme nedeni var tabi ki..Kiminde animasyon var..Kiminde sportif aktiviteler. .Seçim size kalmış 🙂

Mini club otel yerleşim alanının ağaçlık bir bölgesindeydi. Böylece çocuklar tüm gün boyunca gölge altında. Ancak çalışma saatleri ise sabah 10:00-12:30 ile 14:00-17:30 arasında.. Oysa bence mini clubın gündüz uyumak istemeyen çocuklar için özellikle çok sıcak olan öğlen saatlerinde aktif olması gerekirdi. Bir de miniclupta ata binme ve kum boyama gibi bazı faaliyetler için ekstra ücret ödeniyor.Tüm çalışanlar çocuklara sevgiyle yaklaşan ve olabildiğince onları eğlendirebilen bir ekipti. Aynı ekip isteyen ailelerin çocukları ile akşam yemeği yiyor ve akşam yemekten sonra yine tüm çocuklarla “mini disco” buluşması yapılıyor. Ancak “mini disco” için yer seçimi gerçekten çok başarısızdı. Hem animatörlerin hem de çocukların zaten dans etmekten terledikleri düşünüldüğünde hiç bir hava akımı olmayan basık bir alanda yapılması gerçekten izleyenleri bile yoruyordu. Ayrıca, otelin diğer bölümünde kapalı bir alanda jetonlu oyuncaklar var.  Bir de her akşam minik çocuklar için mini bir tren var.

Mavi bayraklı olan deniz kıyısında su sporları, animasyon oyunları, paraşüt, banana, yelken alternatifleri var.. Belek kıyısı genellikle dalgalı bir denize sahiptir.  Bütün sahil sıfır kum. Otel doğal çam ormanının içinde olduğu için nefis bir havası var. Bu arada ortalıkta gezinen 1 maymun ve bir papağan var otele ait. Sürekli çocuklarla oynamaya çalışıyorlar 🙂

Otelin akşam showları da çok eğlenceliydi.  Misafirlerin çoğunluğu Rus, pek azı Türk, Alman, İngiliz ve İrlandalı olduğu için showlar genellikle evrensel dil olan “dans” üzerineydi. Bir gece Çin Akrobasi Sirki geldi. Bizimkiler için çok heyecan verici bir gösteriydi.

Otel binası ve çevresi de çok temizdi. Ancak özellikle genel tuvaletler kullanıcılarının özensizliği ile birlikte bazen kirli olabiliyordu. Bizim olduğumuz dönemde hava sıcaklığı en çok 35 dereceyi buldu.. Tüm çalışan personel ellerinden gelen gayreti ve güler yüzü gösterdikleri için bizim için güzel bir tatildi diyebiliriz.

There are no comments yet. Be the first to comment.

Leave a Comment