KÜÇÜK BİR MUCİZE

16 Aralık 2007 , In: TÜM YAZILAR
0
Bir pazar sabahı çoluk çocuk tiyatrodaydık. Her zaman olduğu gibi yine 15 gün öncesinden aldığımız biletleri cebimize koyup doğruca Küçük Tiyatro Salonu’na yol aldık.
Deniz ve Zeynep artık tüm tiyatro ritüellerini öğrendikleri için kapıdaki görevliye biletlerini kestirdiler. Sonra yerimize oturup oyunun başlama anonsunu beklediler heyecanla. Etrafdaki çocuklara bu oyunu daha önce de izlediğimiz için bilgiler verdiler. Oyunun şarkısını söylediler. Ve yine her zaman olduğu gibi oyun bittiğinde coşku ile alkışladılar.
Oyun 6-13 yaş arası çocuklar için tavsiye ediliyor ama biz, ilk kez çocuklar 3,5 yaşında iken izlemiş ve çok beğenmiştik bu oyunu.
Ankara Devlet Tiyatrosu’nun sahneye koyduğu bu güzel çocuk oyunu ile ilgili tanıtım yazısında oyunun özeti; “Kelebeğin doğuşuyla ilkbahara uyanan zarkanatlıların bir yandan kendi aralarında yaşadıkları çekişmeler, bir yandan doğanın acımasızlığı karşısında verdikleri yaşam mücadelesi kukla ve mask tiyatrosuyla mercek altındadır.” şeklinde anlatılmış.
Bizim için ise, büyük masklar takan çalışkan karınca ordusu, 2 şirin arıcık, çapkın ve duygusal ağustos böceği, hırsız ama komik çekirge, kötü kalpli sivrisinek, dans eden çiçekler, güzeller güzeli bir kelebek ve hepsinden eğlenceli bir örümcek 🙂
Oyun içinde verilen mesajları bugun tam anlamasalar bile kulaklarına böyle güzel mesajların şimdiden dolması doğru bir adım diye düşünüyorum.
2 perdelik ve 1 saat 15 dakika süren oyunu boyunca hiç sıkılmadan keyifle izleyeceğinize eminim.
There are no comments yet. Be the first to comment.

Leave a Comment