Kremlin Devlet Sarayı Kuğu Gölü Balesi

0

Dünya balesinin seçkin klasiği Kuğu Gölü, Rusya’nın en önemli bale topluluğu Kremlin Balesi’nin performansıyla sanatseverlerle buluşacak. Çaykovski’nin ünlü şaheseri, Rusya ile Türkiye’nin diplomatik ilişkilerinin 95. yılı çerçevesinde 25 Mayıs’ta Ankara’da “perde” diyecek.

Yazıldığı günden bu yana binlerce kez sahnelenen Pyotr İlyiç Çaykovski’nin ölümsüz eseri “Kuğu Gölü”, Rus Ulusal Dansçısı Andrey Petrov’un sanat direktörlüğünü ve koreograflığını üstlendiği Kremlin Balesi’nin eşsiz performansıyla ilk kez Türkiye sahnelerine konuk olacak. Aşkı anlatan en güçlü eserlerden biri olarak sahnelendiği her ülkede milyonlarca kişiyi büyüleyen Kremlin Balesi ile Kuğu Gölü; IEG Live ile Sa Organizasyon işbirliği ve Rusya Büyükelçiliği’nin destekleriyle İstanbullulara büyülü bir seyir keyfi yaşatacak.

Kuğu Gölü’nün En Özgün Yorumlarından…
Yüz otuz yılı aşkın süredir tüm dünyada en büyük bale topluluklarının önde gelen tercihleri arasında yer alan Kuğu Gölü, Rus besteci Pyotr İlyiç Çaykovski’nin şaheseri olarak biliniyor. Şeytani bir büyücünün lanetiyle kuğuya dönüştürülen Prenses Odette’in hikayesini anlatan eser, gerçek aşkın büyü ile gelen lanetin üstesinden gelişini müzik ve dansın muhteşem birlikteliği ile sahneye taşıyor. Çaykovski’nin hem batı motifleri hem de yerel dans müzikleriyle bezenmiş eserini bu kez, çalışmalarını Kremlin Devlet Sarayı binasında sürdüren ve gösterilerindeki yüksek performanslarıyla tanınan Kremlin Balesi yorumluyor. Hem izleyiciden hem sanat çevrelerinden büyük takdir toplayan deneyimli ekip, “Gerçek aşk büyüyü bozar” sloganıyla yorumladığı Kuğu Gölü balesi ile Türkiye’ye geliyor. Dünyanın en seçkin eserlerini, büyüleyici güzellikte gösterileriyle birçok ülkede sahneleyen topluluğun repertuvarında, “Fındıkkıran”, “Don Kişot”, Romeo ve Jüliet”, “Tom Sawyer”, “Korkunç Ivan” gibi eserler yer alıyor.

Gerçek Aşkın Resitali Ankara’da
Kremlin Balesi ile Kuğu Gölü, 25 Mayıs 2015 Pazartesi günü Congresium Ankara’da bale severlerle buluşacak. Müzik ve dansın eşsiz uyumuyla görsel bir şölene dönüşecek gösteri sanatseverlerin gönlünü fethedecek.

Bugüne kadar sahneye taşınmış uyarlamalarından bambaşka bir seyir deneyimi sunacak Kremlin Balesi ile Kuğu Gölü’nün biletleri Biletix’te…

There are no comments yet. Be the first to comment.

Leave a Comment