Koralin ve Gizli Dünya

0


Yazar Neil Gaiman’ın çok satan çocuk kitabından stop-motion tekniğiyle sinemaya aktarılan animasyon bir film olan Koralin ve Gizli Dünya, küçük bir kızın esrarengiz bir geçitten geçerek ulaştığı diğer bir dünyada yaşadığı macerayı anlatan bir perili ev masalı. Burada anne ve babasının benzeriyle karşılaşan küçük Koralin, bir süre sonra kendisinin hangi dünyaya ait olduğu sorusunun ikilemi içinde kalacaktır. Sinemalarımızda Türkçe seslendirilmiş ve 3 boyutlu gösterilecek filmin gösterim tarihi 15 Mayıs 2009.
Filmin konusu:
Koralin, 11 yaşında meraklı, maceraperest ruhlu bir kız çocuğudur. Anne-babasıyla ile beraber Oregon‘a yeni taşınmıştır. Arkadaşlarından ayrıldığı için canı sıkılan Koralin, evde gizli bir kapı keşfeder, kapının ardındaki esrarengiz bir geçitten yürüyünce bir başka dünyaya geçtiğini fark eder. Bu dünya kendi hayatının benzeri gibidir ama daha iyidir. Koralin, aralarında anne ve babasının düğme gözlü benzerinin de yer aldığı bu dünyada ilgi odağı haline gelmiştir.
Bu durum karşısında bir ikilem içinde kalan Koralin, yeni tanıştığım bu dünyaya mı aitim? sorusunu kendine sormaya başlar. Ne var ki, bu fantastik ziyaret kısa süre sonra tehlikeli bir serüvene dönüşür. Koralin, düğme gözlü annesinin, kendi gözlerine de düğme dikmek istemesini kabul etmez ve hemen oradan kaçmak ister. Ayrıca tehlikede olan gerçek dünyadaki kendi ailesine bir an önce dönmek zorundadır.

Yönetmen: Henry Selick Seslendirenler: Hazal Erdal (Koralin), Özden Ayyıldız (Anne), Ali Ekber Diribaş (Baba), Nüvit Candaner (Bobinsky), Munis Düşenkalkar (Forciple), Özlem Abacı (Spink), Harun Can (Wybie), Murat Şenol (Kedi), Elif Erdal (Büyükanne), Sinem Yücel (Dragonfly), Bahtiyar Ergin (Graffe Doll) Senaryo: Henry Selick (Neil Gaiman’ın çocuk kitabından) Türü: Animasyon Yapım: 2009 ABD yapımı Süre: 100 dk. Gösterim Tarihi: 15 Mayıs 2009 (UIP Türkiye) Web Sitesi: http://coraline.com/

There are no comments yet. Be the first to comment.

Leave a Comment