Köfte Yağmuru – Cloudy with a Chance of Meatballs

0

İnsanların size ne yiyip, ne yiyemeyeceğinizi söylemelerinden bıktınız mı? Her gün aynı sıkıcı yiyecekleri midenize doldurmak zorunda olmak sizi hayal kırıklığına mı uğrattı? İstediğiniz yemeği istediğiniz zaman sipariş edebileceğiniz günü mü bekliyorsunuz? Eh, bekleyişiniz sona erdi. 20 Kasım’da vizyona girecek Köfte Yağmuru ile doymaya hazır olun. Köfte Yağmuru, kocaman bir yemek eğlencesini ve karmaşasını gözler önüne serecek.
Köfte Yağmuru’nun merkezindeki karakter Flint Lockwood, insanları mutlu edecek bir şey icat etmek isteyen bir mucit adayıdır. Flint, sardalya konservesi üreten firma kapandığından beri, herkesin arta kalan sardalyalarıni yemek zorunda kalan mutsuz bir kasabada yaşamaktadır. Bu nedenle Flint, sorunu çözecek bir şey icat edecektir, suyu yiyeceğe dönüştüren bir makine!
Sony Pictures Animation yapımı Köfte Yağmuru, hayata 1978 yılında Judi Barret’ın yazdığı ve Ron Barret’ın resimlediği bir “çocuk kitabı” olarak geldi. Kitap, bugüne kadar bir milyondan fazla sattı. Etkileyici ve görsel açıdan yenilikçi tarzıyla; absürd mizah anlayışı ve fantastik konusuyla da kitabın bir animasyon filme uyarlanması tahmin edilebilir bir sonuç oldu.

There are no comments yet. Be the first to comment.

Leave a Comment