Kızılcahamam’da sanat festivali

0


Ankara’nın doğal güzellikleri ve kaplıcalarıyla ünlü ilçesi Kızılcahamam’da 14-18 Temmuz arasında düzenlenecek olan “Kültür ve Su Festivali”nin hazırlıkları devam ediyor.

Kızılcahamam Belediye Başkanı Coşkun Ünal, daha önceki yıllarda su festivali olarak düzenlenen etkinliklerin bu yıldan itibaren Kültür ve Su Festivali adıyla düzenleneceğini söyledi. Ünal, “Önümüzdeki yıl festivali uluslararası boyuta taşımaya çalışacağız. Bu yıl festival biraz da bunun altyapısı niteliğinde oluyor.

30 sanatçı var

Festivalimize Türkiye’nin değişik illerinden 30’a yakın ressam ve heykeltıraş katılıp, çalışmalarını heykeltıraş Derviş Özer koordinasyonunda Soğuksu Milli Parkında sergileyecek” dedi. Festivale, Macaristan, Bosna-Hersek, Gürcistan ve Acaristan’dan dans gruplarının da misafir olarak katılacağını kaydeden Ünal, şu bilgileri verdi: “Doğal güzellikleri ve kaplıcalarıyla ünlü ilçemizi, bu festivalle daha çok kişinin ziyaret etmesini istiyoruz. 5 gün buyunca katılımcıların doyasıya eğlenmesi ve güzel vakit geçirmesi için uğraştığımız festivalimize tüm Ankaralıları bekliyoruz.”

There are no comments yet. Be the first to comment.

Leave a Comment