KİTAP KURTLARI

21 Ekim 2006 , In: TÜM YAZILAR
0

Ankara Sanat Tiyatrosunun yeri cok kolay..
Kizilay izmir caddesi ihlamur sokak numara 7 de..
Oturdugunuz semte gore ulasimi gayet kolay..otobus/dolmus/metro..Ama tiyatronun otoparki yok 🙁

Tiyatroya ulastiktan sonra telefonla ayirttigimiz (417 76 76) biletlerimiz aldik ve salonun acilmasi beklemek uzere fuayeye gectik..Montlarimizi vestiyere biraktik..Fuaye oldukca sevimli..guzel koltuklar..Satilik kitaplar..Minik bir bufe ile ihtiyaciniz olan her sey var..Oyunun baslamasina 10 dakika kala (oyun 13:00 de basliyor) kapilar acildi..İceri girdik..Salon kucuk ama sicak..Ama koltuk aralari cok dar..Çocugunuzu kucaginiza alip oturmak biraz guc oluyor..
Gelelim oyuna..

Konusu soyle..

“…Yaşadıkları ortamdan ayrılmak zorunda kalan kitap kurtlarının başına gelen olayları anlatan, danslı ve müzikli bir oyun. 03-12 yaş grubu çocuklara kitap sevgisinin anlatıldığı, insanın okuyarak davranışlarının değişebileceğini ve çok az okuyan bir toplum olarak, kitap okuma alışkanlığının mutlaka kazanılması gerektiğini, yalnız bu alışkanlığın kazandırılırken kitap seçiminde çocuklarımızın yaşlarına uygun kitapları seçmenin önemini vurgulayan, çocuklarımızın geleceğin toplumunu oluşturacak nesiller olduklarından, küçük yaşta okudukları yanlış ve zararlı kitapların onların ilerideki yaşamlarında topluma ve çevrelerine zararlı ve uyumsuz kişiler olacaklarını gösteren, eğlendirirken düşünmelerini sağlayan oyunumuz, aynı zamanda sevgi ve kardeşliğin, birlikte hareket ederek tüm güçlüklerin altından kalkılabileceğinin mesajını vermekte. ” (www.ankarasanattiyatrosu.com.tr)

Oyuncular oyun suresince seyircilerin arasindan girip cikiyorlar..cok hareketli..neseli…eglenceli. .kostumler cok sirin..verilen mesajlar cocuklarimizin anlayabilecegi turden..hem komik hem anlasilir bir oyun..
Yaklaşık 1,5 saat kadar suruyor..oyun bitiminde tum oyuncular kostumleri ile cikista minik izleyicileri ugurluyor ve isteyenlerle fotograf cektiriyor..sonuc olarak biz cok guzel zaman gecirdik..hepinize tavsiye ediyoruz..

There are no comments yet. Be the first to comment.

Leave a Comment