Kentpark Çocuk Oyunları Festivali

01 Aralık 2011 , In: ANNE - ÇOCUK
0

Ankara Kavaklıdere Rotary Kulübü ve Kentpark Alışveriş Merkezi’nin ortaklaşa düzenledikleri 1. Kentpark AVM Çocuk Oyunları Festivali 10-25 Aralık tarihlerinde gerçekleşecek.
 
Festivalin tüm geliri, Ankara Kavaklıdere Rotary Kulübü’nün geçtiğimiz yaz başlattığı MEB Sait Ulusoy Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi’ndeki 7-16 yaş arası “zihinsel yetersizlikteki” öğrencilerin eğitim düzeylerinin ölçülmesi ve geliştirilmesi projesi yararına kullanılacak.
 
1. Kentpark AVM Çocuk Oyunları Festivali’nde beş oyun farklı yaş gruplarındaki küçük sanatseverlerle buluşacak. Tiyatro Hayal Perdesi’nin sahneye koyduğu gölge oyunu “Karagöz Aşçılık Öğreniyor” ve Atatürk Kültür Merkezi’nin oyunu “Aslan ve Dostları,” 6-9 yaş arası izleyicilere eğlenceli dakikalar geçirtecek gibi gözüküyor. Gene AKM’nin Ankara’ya getirdiği “Hüzünler Alıyorum Mutluluklar Satıyorum,” kuklaların da sahne aldığı, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun “Herşeye Rağmen” ve Garaj 1112’nin “Mucizeler Kumpanyası” oyunları ise 7-12 yaş grubundaki izleyicileri eğlendirmeyi hedefliyor.

 

There are no comments yet. Be the first to comment.

Leave a Comment