İkinci el kısa film festivali Şubat’ta

0

“2. El Kısa Film Festivali”, 12-22 Şubat tarihleri arasında, “daha önce en az bir festivalden hüsranla dönen, elenmiş kısa filmleri” seyirciyle buluşturacak.
Yapılan açıklamaya göre, ilki 2007 yılında gerçekleştirilen, bu yıl da “Elemiyoruz, Ellemiyoruz” sloganıyla yapılacak festivalde, tüm filmler festival boyunca gösterimde olacak.
Bir kısa filme “Övgüye Değer Film” ödülünün verileceği festivalde, ilginç bir yöntem de uygulanacak. Ödülü alan yönetmene, hayalindeki kısa filmi çekebilmesi için gereken teknik ekip ve donanım ile filmin tamamlaması için “2 gün-2 saat-2 dakika-2 saniye süre” verilecek. Bu sürede çekimi tamamlanacak filmin, ulusal ve uluslararası 33 kısa film yarışmasına gönderilmesine yardımcı olunacak. Filmin çekimi için oluşan teknik destek ekibinde, senaryo danışmanlığını ünlü yönetmen Zeki Demirkubuz üstlenecek.
Ayrıca, “İzleyici Özel Ödülü”nün de verileceği festival kapsamında, atölye çalışmaları yapılacak, seminer, workshop, konser ve sergiler düzenlenecek.
Festival Jürisi
“Ahmet Uluçay, Derviş Zaim, Hüseyin Karabey, Selim Evci, Ümit Ünal, Yeşim Ustaoğlu, Zeki Demirkubuz, Barış Bayraktar, Can Kılcıoğlu, Gökçe Pehlivanoğlu, Kadir Köymen, Ozan Adam, Selcen Ergun, Tan Tolga Demir, Ali Murat Güven, Cem Özer, Mehmet Ali Arslan, Nurgül Yeşilçay, Nejat İşler, Selim Demirdelen, Uğur İçbak, Prof. Dr. Bülent Vardar, Prof.Dr. Işık Özkan, Murat Asker, Doç.Dr. Mutlu Binark, Doç.Dr. Özcan Yağcı, Bülent Özkam, Prof.Dr. Hale Künüçen, Thomas Balkenhol ve Prof.Dr. Andreas Treske.”

There are no comments yet. Be the first to comment.

Leave a Comment