HAYDİ ÇOCUKLAR ARMADA SOKAĞINA …

11 Aralık 2009 , In: ANNE - ÇOCUK
0

Yeni dönemde çocuklarımız sadece sokak oyunları oynamakla kalmıyor, ritim atölyesi ve el sanatları atölyesiyle hem öğreniyor hem eğleniyor.

Dione’s Creations firması tarafından gerçekleştirilen organizasyonla, Cumartesi ve Pazar günleri 14:00-19:00 saatleri arasında Yiyecek Katı Etkinlik Alanı’na kurulan sokak dekoru içerisinde çocuklar birçok el sanatını öğrenerek becerilerini geliştiriyor, ritim atölyesiyle deşarj olup takım içerisinde yer almanın tadına varıyor. Sokak oyunlarında ise günümüzde birçok çocuğun yaşayamadığı ancak anne ve babalarımızın küçükken tattıkları oyunların keyfine varıyorlar.
Profesyonel tiyatro sanatçıları ve gözetmenler eşliğinde çocuklara “Körebe”den, “Yakan Top”a, “Seksek”ten, “Yağ Satarım Bal Satarım” a kadar birbirinden eğlenceli ve çeşitli oyunlar oynatılıyor.
Her gün farklı bir tema işlenen el sanatları atölyesinde ise çocuklarımız, sabun üzerine baskıdan boncuk bebek yapımına kadar birçok değişik uygulama yaparak kendi becerileriyle oluşturdukları ürünleri beraberlerinde götürüyorlar.
Ritim atölyesinde ise tef, zil ve davul ile çocuklar, kendi yarattıkları müzikle ritim duygularını geliştirmenin keyfini yaşıyorlar.
En minik ziyaretçilerimiz de bu etkinliklerde unutulmuyor. Kendileri için oluşturulan özel oyun parkında saatlerce doyasıya eğleniyorlar.
Tamamen ücretsiz olan bu etkinliğe çocuklarını emanet eden ziyaretçilerimiz çocuklarını mutlu ederken rahat alışveriş yapma ve dinlenme fırsatını da yakalayacaklar.

There are no comments yet. Be the first to comment.

Leave a Comment