Hayallere sığmayan sergi

0


Ünlü minyatür sanatçısı Henry Kupjack’in tarihsel mekanların minyatür biçimlerini sanatseverlerle buluşturduğu “Hayallere Sığmayan Minyatür Odalar’’ Sergisi Başkent’te açıldı.
Çengel Han Rahmi Koç Müzesi’ndeki serginin açılışına Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Koç Holding Onursal Başkanı Rahmi Koç, CHP Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Ateş, Türkiye Partisi Genel Başkanı Abdüllatif Şener, Sanatçı Henry Kupjack ile çok sayıda davetli katıldı.
Açılış öncesinde konuşan Rahmi Koç, sergiye gösterdikleri ilgiden dolayı davetlilere teşekkür etti.
Serginin dünyaca ünlü bir sergi olduğuna dikkati çeken Koç, davetlilere sergideki eserleri çok dikkatli incelemeleri tavsiyesinde bulundu.
Sanatçı Henry Kupjack da Türkçe “Hoşgeldiniz’’ diyerek başladığı konuşmasında, “Serginin bu harika, tarihi ve çağlar boyu birçok kültürün kesişim noktası olan Ankara’da Rahmi Koç Müzesinde gerçekleşen açılışında beni varlığınızla onurlandırdığınız için teşekkür ederim’’ dedi.

Kupjack, serginin ortaya çıkma sürecinde karşılaştığı cana yakınlıktan ve kendisine sağlanan kolaylıklardan çok etkilendiğini söyledi.

Kupjack, eserlerinin sergide yer almasına olanak sağlayan koleksiyoncu kişi ve kuruluşlara da teşekkür etti. Konuşmaların ardından, serginin açılışını Bakan Günay, Rahmi Koç ve Henry Kupjack birlikte yaptı.

There are no comments yet. Be the first to comment.

Leave a Comment