Hamile Eğitim Merkezleri

14 Kasım 2009 , In: ANNE - ÇOCUK
0

– Nefes alma ve kas egzersizleri
Hamilelikte kas ve iskelet sisteminde birtakım değişiklikler oluyor. Bu merkezlere gelen hamilelere bu değişiklikler anlatılıyor. Buna yönelik egzersizler yaptırılıyor. Merkezlerde normal doğum esnasında nasıl nefes alınması gerektiğini ve tam doğum anında doğumun kolaylaşması için neler yapabileceklerini anlatılıyor ve ona uygun egzersizler yaptırılıyor. Ancak, yapılan bu çalışmalar sadece normal doğum düşünen anne adayları için değil! Tercih ne olursa olsun bu egzersizlerin yararı çok.

– Gebelikte beslenme
Hamilelik döneminde beslenme anne ve çocuk sağlığı açısından oldukça önemli. Bu nedenle bir diyet uzmanının sunduğu programla gebelik sırasında nasıl bir beslenme programı izlenmesi gerektiği anne adaylarına anlatılıyor.

– Doğum öncesi ve sonrası psikoloji
Gebelik, doğum ve doğum sonrası anne psikolojisi açısından oldukça önemli devreler. Bu merkezlerde psikologların verdiği dersler hem anne açısından, hem de baba açısından oldukça yararlı sonuçlar veriyor.

– Emzirme ve bebek bakımı
Emzirmek anneler için problem olabiliyor. Böyle bir sorunun yaşanmaması için bu merkezlerde göğüs bakımı ve bebeği tutma ile ilgili bilgiler veriliyor.

– Yeni doğan hastalıkları
Anne ve babanın erken tanıyı fark edip bir an önce doktora gitmesi için hastalıkların belirtileri anlatılıyor.

– Bebek banyosu
Bir maket bebek ve banyo küveti ile anne ve baba adaylarına bu ders gösteriliyor.

– İlk yardım
Bebeğin ilk aylarında ortaya çıkabilecek olası acil durumlar için verilen ilk yardım dersleri anne ve baba adaylarına çok yardımcı oluyor.

Ankara Hamile Eğitim Merkezi 0312 467 75 73

There are no comments yet. Be the first to comment.

Leave a Comment