Erimtan Müzesi’nde Çocuklar

0

erimtan

Eğlenerek, deneyimleyerek öğrenmek isteyenler için, Erimtan Müzesinde harika atölyeler var:

Haftaiçi Atölyeleri: Arkeolojinin Büyülü Dünyası

Farklı yaş gruplarına yönelik bu etkinlikler, müze koleksiyonunda bulunan, tarihi M.Ö 3000 yılına kadar uzanan Anadolu uygarlıklarına ait eserlerinden yola çıkılarak hazırlandı. Uzman eşliğinde sergi gezisi ile başlayan Arkeolojinin Büyülü Dünyası eğitim programında çocuklar mitolojik karakterlerle tanışıyor, ihtişamlı Roma uygarlığının günlük yaşam öykülerinin parçası oluyor, Roma alfabesini öğreniyor, sikkeler ve adak yazıtları tasarlayıp üretiyorlar. Programda 4-6 yaş grubu çocuklar için Fantastik Kahramanlar, 7-10 yaş grubu için Sihirli Sikkeler, 11-13 yaş grubu için Bir Dilek Tut!, etkinlikleri düzenleniyor.

Haftasonu Atölyeleri: Antik Roma’da Ekmek Yapımı

Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi, Pazar günleri çocukları ve ailelerini, arkeolojinin derinliklerine eğlenceli bir yolculuğa çıkarıyor. Okul dönemi boyunca Pazar günleri gerçekleşecek 3-6 yaş grubuna yönelik “Antik Roma’da Ekmek Yapımı’’ Aile Atölyeleri eğitim programında çocuklar aileleri ile birlikte arkeoloji, tasarım, resim, tarih ve gastronomi gibi disiplinleri içeren atölyelerle antik uygarlıklara, sanatla dolu bir yolculuğa çıkıyorlar. Kasım ve Aralık ayı boyunca yine Pazar günleri 10.00-12.00 saatleri arasında ‘’Antik Roma’da Ekmek Yapımı’’ atölyesinde de çocuklar aileleri ile birlikte Roma ekmeği yapacaklar.

Bu atölye çalışması ile ilgili bizim izlenimlerimizi okumak isterseniz : http://www.ankaraetkinlik.com/antik-romaya-yolculuk/

Programlarla ilgili detaylı bilgi ve rezervasyon için (0312) 311 04 01 numaralı telefondan veya education@erimtanmuseum.org e-posta adresinden ulaşabilirsiniz.

 1. Cevapla

  Senem çok beğeneceğinize eminim 🙂

  • Senem Öztürk
  • 22 Ekim 2015
  Cevapla

  Tam da Ege’ye göre bir yermiş. İlk fırsatta oradayız 🙂

 2. Çok güzel bir etkinlik. Çocuklar çok mutlu olmuşlardır.

 3. Cevapla

  Çocukların bu tip etkinliklere katılmasına bayılıyorum (:

  • Nilgün Aydın
  • 16 Ekim 2015
  Cevapla

  Şimdiki çocuklar çok şanslı

 4. Cevapla

  Cok degerli etkinlikler cocuklarimiz icin

 5. Cevapla

  Ben teşekkür ederim Nilgüncüm 🙂

 6. Cevapla

  çok güzelmiş etkinlikler katılmaya değer…

 7. Cevapla

  çocuklar için ne harika etkinlikler var…. teşekkürler Ayşegül’cüğüm

Leave a Comment