Dünya mutfağı için özel kurs

14 Temmuz 2009 , In: ATÖLYE - EĞİTİM
0

Dünya mutfağından tarifler öğreten yemek kursları büyük ilgi görüyor. Kursiyerler usta aşçılardan uygulamalı olarak ders alıyorlar.
Pastart Sihirli pastalar
Pastart’ta her dönem pastacılık kursları açılıyor. Bu dönem de Pastart’ta üç farklı kurs var. Bunlardan ilki “Pasta Yapım” kursu. Pasta Yapım kursu dört haftalık bir program. Dört hafta boyunca toplam sekiz tarif öğretiliyor. Tarifler arasında kahveli cheesecake, vişneli muffin, ıspanaklı yada mantarlı ve sosisli kiş, Fransız usulü elmalı tart, tatlı ve tuzlu olmak üzere kurabiye tarifleri, mayasız ekmekler gibi tamamen püf noktaları olan, herkesin evde rahatlıkla yapabileceği lezzetli tarifler yer alıyor. Daha sonra süsleme kursları başlıyor. Son kurs ise “Şeker Hamuru ile Modelleme” kursu.

Danışmanlık hizmeti
Toplam beş haftalık bir kurs. Bu kursta önce şeker hamurunun yapılışı öğretiliyor. Daha sonra katılımcılar yaptıkları şeker hamurlarıyla bir adet kare, bir adet de yuvarlak maket kaplıyorlar. Her kurs sonunda katılımcılara Pastart’ın özel sertifikası veriliyor. Pastart aynı zamanda butik işyerleri açmak isteyen girişimcilere de danışmanlık hizmeti veriyor.

Bigchefs
Lezzet tüyoları
“Büyük Şefler, Büyük Lezzetler” sloganıyla Ankara’da dört şubede hizmet veren Bigchefs Cafe Brasserie, şeflerinin sırlarını paylaşmak üzere yemek, pasta ve ekmek kursları düzenliyor. Yemek kursları temel mutfak teknikleriyle başlıyor, uluslararası mutfakla devam ediyor ve Bigchefs’in kendi mönüsünden örneklerle son buluyor. Pasta kurslarında temel pastacılığın yanında dekor teknikleri de öğretiliyor. Türk mutfağından “Eskimeyen Lezzetler” en çok ilgi gören kursların başında geliyor. Ekmek kurslarında ise evlerde sağlıklı, katkısız doğal ekmek yapımı öğretiliyor. Fransız ve Alman ekmek ekolünden en güzel örneklerle bu kurs özellikle ev hanımlarından çok büyük ilgi görüyor.

Quick China
Çin mutfağı
Uzakdoğu mutfağının Ankara’daki başarılı temsilcilerinden Quick China, bu mutfağı öğrenmek isteyenler için yemek kursları veriyor. Kurslar, hafta içi Çarşamba günü 13:00 ile 15:30 saatleri arasında, hafta sonları ise 11:00 ile 13:30 saatleri arasında gerçekleşip, toplam 8 hafta sürüyor. Çinli usta nezdinde uygulamalı olarak gerçekleşen derslerde katılımcılara yemek reçeteleri veriliyor. Her derste 5 adet reçete yer alıyor. Genel kurs programında 5 ders Çin yemekleri, 1 ders Thai mutfağı, 1 ders Japon mutfağı ve 1 ders de suşi yapımından oluşuyor. Çayyolu şubesinde de derslerin başladığı kurslarda özel gruplar da oluşturulabiliyor.

    • duygu
    • 28 Eylül 2010
    Cevapla

    quick china yemek kursu ücreti ve kaç kişi ile grup açtıkları hakkında bir bilginiz var mı acaba?

Leave a Comment