Dr. Tea Co

15 Mart 2018 , In: YEME & İÇME MEKANLARI
0

drteaco

Benim gibi klasik siyah çayla aranız pek hoş değilse, ya da siyah çayı sevmekle birlikte yeni çayları tatmak için hevesliyseniz. kentimizin 2. nesil çay evi olan  Dr. Tea Co. ‘ya koşarak gidebilirsiniz..


Ankara’da şu anda 3 şubesi olan @drteaco’da hem ülkemizde hem de dünyada üretilen tam 26 çeşit çay var..

Ülkemizde sadece #drteaco‘da bulunan ve çok ilginç bir demleme yöntemi olan BKON Craft Brewer ile 90 saniyede demlenen bu çaylar sıcak ya da soğuk olarak servis edilebiliyor.. Sencha Cranberry Roses isimli özel Japon çayı, çocukların çok sevdiği Rooibos Caramel ve benim en sevdiğim hafif içimli beyaz çay olan Lady T.

Damak tadınıza göre, portakal, çikolata, vanilya, karamel, tarçın gibi farklı aromalara sahip çayları ister sıcak, isterseniz soğuk olarak 90-120 saniye içerisinde hazırlayıp sunuyorlar..

Gün boyu kendimizi çok iyi hissetmemizi sağlayan bu özel çayın yanında illa bir şeyler atıştırmayı seviyorsanız çoook lezzetli tatlı-tuzlu atıştırmalıklar da var..

Tatlı seçenekleri olarak; Yeşil Çaylı Chis Puding, Çikolata & Oreolu Triffle, Beyaz Çikolata&Fıstık&Matchalı Kurabiye, Yer Fıstığı&Çikolata&Karamelli Kurabiye, Süt Karamelli ve Afrika Çikolatalı Cheesecake efsane..

Ama karnınız acıkmışsa ev yapımı erişte ve enfes Kara Buğdaylı, Ton Balıklı, Tavuklu ve Makarnalı Salataları da deneyebilirsiniz..  Ayrıca 3 Peynirli, Dana Jambonlu ve Hindi Fümeli Sandviçler, Peynirli, Tahinli, Zeytinli Çörekler de var..

Bu lezzetlerin hepsi günlük olarak üretiliyor ve satılıyor..

@drteaco’nun şu anda, Çayyolu, Arjantin Caddesi ve Bahçelievlerde 3 şubesi var ancak, eğer Ankara dışındaysanız veya @drteaco’ya gitmeye işeniyorsanız o zaman www.drteaco.comweb sayfasından da istediğiniz çayları adresinize sipariş verebilirsiniz..
#AnkaraEtkinlik #DrTeaCo #teaculture #teatime #caykeyfi#backtothebasics #teahouse #sarnicpark #bkon #bkoncraftbrewer #Tea #ankaraetkinlikmekan #ankaraetkinlikdaveti #ÇayAşkıHeryerde #dessert #DrTeaCoStore #TeaAcademy #ankaraetkinlikdaveti

 

 

There are no comments yet. Be the first to comment.

Leave a Comment