DOUBLE TREE by HİLTON’da SPA

08 Haziran 2013 , In: YEME & İÇME MEKANLARI
0

Geçen salı akşamı,  Şehir Fırsatı sitesinden aldığım kupon ile Double Tree bu Hilton oteline gittim. Gitmeden önce telefonla randevumu alıp, tam saatinde otele ulaştım. Hemen kapıda arabamı alıp park hizmeti verdiler.

SPA ve Sağlık Merkezi bölümü otelin 1 kat altında. Girişte kadın-erkek ayrı soyunma bölümleri var. Ardından geçilen birimlerde ise ortak kullanım alanları var.

Resepsiyonda size havlu, peştemal ve terlik veriyorlar. Bunları spa içerisinde ıslandıkça değiştirebiliyorsunuz.

Hamam bölümünün girişinde paketli “neutrogena” marka sabunlardan alıp kullanabiliyorsunuz. İçeride 7 kurna ve bir yuvarlak göbek taşı var. Genel teamül olarak hamam bölümünde erkekler varsa kadınlar, kadınlar varsa erkekler tarafından kullanılmıyormuş. İsterseniz burada kese ve köpük masajı yaptırabiliyorsunuz.

Buhar odası bana göre çok sıcak, sauna ise tam kıvamındaydı. Buhar ve sauna birimlerinin arasında 2 adet duş ünitesi var. Jakuziyi, suyu çok soğuk olduğu için kullanmadım.

Tüm bu birimlerin ortasında yer alan dinlenme biriminde yatay 5 koltuk var. Bu alanda dilerseniz sıcak bitki çayı ya da su içebilirsiniz ya da taze meyvelerden yiyebilirsiniz. Bana göre çok gereksiz olsa da bu mekan konulmuş büyük ekran televizyondan dinlenirken istediginiz yayını izleyebilirsiniz.

Masaj odaları oldukça ferah ve temiz. Benim aldığım kupon ile klasik isveç masajı yapılıyormuş. Yaklaşık 50 dakika süren güzel bir masajın ardından bir süre daha dinlenip,  rahatlatıcı müzikler ve hafif kokular arasında, en kısa sürede tekrar gelmek ümidi ile bu güzel merkezden ayrılıyorsunuz.

There are no comments yet. Be the first to comment.

Leave a Comment