DİVA İBİS OTEL

02 Şubat 2010 , In: TÜM YAZILAR
0

Kayseri Kozakli bölgesi minnacık bir yerleşim. Ama içinde 5-6 tane 5 yıldızlı termal otel var..Hemen hepsinin kalitesi vs. birbirine yakın..

Biz ocak 2010’da Divaibis Otel’de konakladık..
Otelin girişi güzel..Kocaman ve 4 kat boyunca açık bir tavanı var..Yani lobbu bölümü çok geniş ve çok ferah..Bu bölümde çocuklar icin mini golf alanı var..Aileler sohbet edip çay/kahve içerken .ocuklar mini golf oynuyor ya da jetonlu makinelerde zaman geçiriyor.. Çocuk kulübü temiz ama çok zayıf.. Çok az oyuncak, çok çok az materyal var.. İçerde görevli yok..Benim gördüğüm zamanlarda, bu mekanın önündeki alanda anneler gazete/dergi okuyor çocuklar kulüpte serbest oynuyor..Eğer çocuklarla giderseniz çocuğunuz için yanınızda mutlaka ilave oyun/oyuncak götürün derim.

Termal bölümü kadın/erkek olarak ayrılmış..Odanızda bornozunu giyip termale asansörle iniyorsunuz..Erkek bölümünü bilmiyorum ama kadın bölümü şöyle 🙂
Girişte hamam var..Sonra içerde termal havuz..Termal jakuzi..Sauna ve buhar banyosu..Bu bölümlerin tamamında İç Anadolu Bölgesine özgü oyun havaları çalıyor ve hanımlar sürekli göbek atıyor :))
Tüm bu bölümlerin hepsi ücretsiz..SPA hizmeti olarak da kese +masaj var.. Her biri 20 tl..

Odalar geniş..Her yer tertemiz. Mini bar ve tv var..Ama tv de sınırlı sayıda kanal var..Çoğunlukla da dini içerikli kanallar..Odalardaki banyolar çok geniş..Hatta nerdeyse tüm ailenin sığabileceği büyüklükte kocaman kuvet var..Ve her odada termal su var..

Müşteri portföyü genellikle İç Anadolu Bölgesinden gelenler imiş.. Bizim gittigimiz dönemde oteli nerdeyse kapattığımız için dışardan gelen pek kimse yoktu..
 
Konaklama ücreti
Yarım pansiyon (sabah+aksam acik bufe) 60-65 tl civarı..
Çocuklar 0-6 yas ücretsiz
6-12 yas % 50 indirimli
Aksam yemekleri otel ücretine kıyasla iyi..Ama kahvaltı biraz zayıf .
Öglen yemeği olarak da çok ucuza ve çok lezzetli pide çesitleri çıkıyor..

web sitesi
http://www.divaibis.com/

There are no comments yet. Be the first to comment.

Leave a Comment