DEVLET TİYATROLARINDA ŞUBAT AYI ÇOCUK OYUNLARI

03 Şubat 2009 , In: ANNE - ÇOCUK
0


Ulviye Karaca’nın yazıp yönettiği “KÜÇÜK BİR MUCİZE” (Kukla Tiyatrosu) adlı çocuk oyunu 8, 15, 17, 18, 22, 24, 25 Şubat tarihlerinde KÜÇÜK TİYATRO’da sahnelenecek. Dekor ve kostüm tasarımı Funda Karasaç’a, ışık tasarımı Kazım Öztürk’e, müziği Can Atilla’ya, dans – koreografi’si Yener Turan’a, kukla ve mask tasarım-uygulaması Ulviye Karaca-İlhan Ateş’e ait oyunda; Zuhal Taşar Gökhan, Engin Özsayın, Eray Eserol, Cem Balcı, Selma Bayraktargil Denizci, Acan Ağır Aksoy, Ayla Kaymak, Banu Gülsüm Güngör İnal, Celal Murat Usanmaz, Duygu Güneş Aslan, Eda Ateş, Emel Özdaş Aydın, Handan Kılıç, Hülya Yıldız, Sema Borhan, Tuba Erkan Tazebaş, İpek Gürol, Sertaç Teker, Bahadır Tecimer ve Birgül Altunkaynak rol alıyor. “Kelebeğin doğuşuyla ilkbahara uyanan zarkanatlıların bir yandan kendi aralarında yaşadıkları çekişmeler, bir yandan doğanın acımasızlığı karşısında verdikleri yaşam mücadelesi kukla ve mask tiyatrosuyla mercek altındadır.”

“KELOĞLAN-KELEŞOĞLAN” adlı çocuk oyunu 17-27 Şubat tarihleri arasında ŞİNASİ SAHNESİ’nde küçük izleyicilerimizle buluşacak. Ulviye Karaca’nın yazıp – yönettiği oyunun dekor tasarımı Zeki Sarayoğlu’na, giysi tasarımı Melike Başkan’a, ışık tasarımı Zeynel Işık’a, kukla ve mask tasarımı Ulviye Karaca ve İlhan Ateş’e, müziği Kemal Günüç’e, dans düzeni Yener Turan’a ait. Hasan Gökhan Olcay, Gerçek Özkök Akdemir, Hilal Tümenkan, Ü. Bahadır Tunç, Umut Kılınç, Berk Yaparel, Deniz Balkan, Fırat Aygün, Edip Tüfekçi, Gülizar Oltulu, Redife Zerener, Pınar Gökalpsezer, Ümit Bayraktar, Barış Dizer, Meltem Müge Tekeli, Serkan Yenice, Orkun Huylu, Emre Yurttakalan, ve Rıza Eliaçık’ın rol aldığı oyunda; Sofranın Sultanı’nı Ergün Uçucu, Dev’i Sinan Pekinton seslendiriyor. Oyun; 7 yaş ve üstü çocuklar için hazırlandı. “Sıradan bir hayatın içinden çıkıp birden sıra dışı olaylar yaşamaya başlayan Keloğlan’ın hayata ve olaylara bakışı değişir, kendi içindeki dinamikleri fark eder. Artık o eski tembel Keloğlan gitmiş, yerine kendine güvenen, aklını kullanan ve insanları olumlu yönde etkileyen bambaşka bir Keloğlan gelmiştir.”

MUHSİN ERTUĞRUL SAHNESİ’nde, Ulviye Karaca’nın yazıp yönettiği ve kukla tasarımını hazırladığı “KIRMIZI BAŞLIKLI KIZ” adlı çocuk oyunu 1-28 Şubat tarihleri arasında küçük sanatseverler ile buluşacak. Dekor ve giysi tasarımı Aytuğ Dereli, ışık tasarımı Zeynel Işık, müziği Can Atilla, dans düzeni ise Yener Turan tarafından hazırlanan oyunda; Nalan Kıray Yavuz, Ezgi Koç, Serdar Uğurlu, Sebilay Yoldaş, Cem Ataç, Füsun Demirden, Alev Arslan, Erdal Karakurt ve Ferhat Alkuş rol alıyor. “Annesinin iş hayatına atılmasıyla kendini yalnız hisseden küçük kız, büyük annesini ziyaret ederken hayatın içinden geçer.”

There are no comments yet. Be the first to comment.

Leave a Comment