DARWİN NOW SERGİSİ

02 Eylül 2009 , In: KÜLTÜR - SANAT - EĞLENCE
0


British Council, Charles Darwin’in doğumunun 200. ve ‘Türlerin Kökeni Üzerine’ adlı eserinin yayınlanışının 150. yılını kutlamak için düzenlenen Darwin Now Sergisi’ni Ankaralı bilim severlerle buluşturuyor. Darwin’in çalışmalarının ve görüşlerinin nasıl şekillendiğinin kitleler tarafından incelenebilmesi için düzenlenen Darwin Now adlı sergi, 4 Eylül 2009’da Bilkent Üniversitesi’ni ziyaret edecek.
Charles Darwin’in çalışmaları, biyolojiyi ve bilimin diğer dallarını günümüzde de etkilemeye devam ederken, eserleri, 21. yüzyılda karşılaştığımız önemli sorular hakkında bizlere farklı bakış açıları sunmaktadır. Serginin uluslararası etkinlik programı ile dünyanın dört bir yanındaki insanlara ulaşmayı ve evrim kavramının önyargısız ve açık bir şekilde araştırılması fırsatını sunmayı hedeflemektedir.
“Darwin Now” projesi, Amerika, Avustralya, Bulgaristan, Çin, Fransa, Hırvatistan, Hong Kong, İspanya, Kanada, Kore, Küba, Libya, Mısır, Fas, Tunus ve Yunanistan gibi 25 ülkede gerçekleşmektedir.
Boğaziçi, İstanbul Kültür, İTÜ, ODTÜ ve Sabancı Üniversitesi kampüslerinden sonra açılan sekizinci Darwin Now sergisi hakkında detaylı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.
Tarih 4 Eylül – 15 Ekim 2009
Bilkent Üniversitesi
Fen Fakültesi B-Blok Atrium
Açılış 1500 (4 Eylül 2009)
Sergi, her gün 0900-1700 arasında ziyaret edilebilir.

There are no comments yet. Be the first to comment.

Leave a Comment