Çocuğumla Nasıl Konuşursam Beni Dinler ?

01 Kasım 2015 , In: ANNE - ÇOCUK, ATÖLYE - EĞİTİM
0

alter

Adele Faber ve Elaine Mazlish tarafından kurgulanan ve 3 nesildir ebeveyn-çocuk ilişkisini güçlendiren “Çocuğumla Nasıl Konuşursam Beni Dinler?” aile içi iletişim atölyeleri, Alternatif Anne kurucusu ve “Anneliğin Ötesinde” yazarı Gülüş Türkmen tarafından Türkiye’de Türkçe olarak uygulanmaya başladı.

Alternatif Anne manifestosuna uygun olarak hiçbir moda ebeveynlik anlayışına takılmayan, idealist değil gerçekçi bir ebeveynlik anlayışı güden atölyeler, İstanbul ve Ankara başta olmak üzere ülkemizde düzenli olarak sürdürülmekte.
Atölyelerimizde anneler ve babalar güncel, gerçek hayattan alınan sahneler üzerinde uygulamalar yaparak yanlış alışkanlıklarının farkına varıyor, onları kendi aile ortamlarında uygulayabilecekleri yeni iletişim teknikleri ile değiştirmeyi öğreniyorlar. Bu teknikler grup içinde enli boylu tartışılıyor, her aileye göre kişiselleştiriliyor, anne ve babalar tarafından içselleştiriliyor. Bu şekilde anne-baba, daha rahat ve daha sakin bir iletişim zeminini yaşamlarına yerleştirmeyi başarıyorlar.

7 seans süren atölyeler Türkiye’deki ailelerin de hayatlarını olumlu biçimde değiştirmekte. Katılımcılarımız, çocuklarıyla artık çok daha rahat anlaştıklarını mutlulukla bildiriyorlar. Bu sonuç, en zor çocuklara sahip ailelerde dahi geçerli…

BEN KATILMALI MIYIM?
Eğer çocuğunuzla güzel bir ilişki kurmak, kendi içinizde ve ailenizde huzuru sağlamak sizin için ev işlerinden ve kariyerden önce geliyorsa katılmalısınız. Faber-Mazlish atölyeleri insanın hayatında bir kez gideceği ama yaşam kalitesinde ömür boyu süren değişiklikler yaratan atölyeler!

HAMİLEYİM; ATÖLYEYE KATILMAK İÇİN ERKEN Mİ?
Erken değil, hatta en ideal zaman bu zaman! Çocuğunuzla henüz kurulmuş bir iletişiminiz, bir iletişim tekniğiniz yok. Henüz beyaz bir sayfa iken, o sayfanın karalamalarla dolmasını engellemek sonradan yanlış alışkanlıkları düzeltmekten çok daha kolay.

ÇOCUĞUM 9 YAŞINDA, GEÇ Mİ KALDIM?
Çocuğunuz ne kadar küçükken bu tür bir atölyeye katılırsanız o kadar hızlı verim alırsınız. İlk iki atölyede iletişimin önemini kavrayacaksınız. Atölyelerde ergen çocuklardan da örnekler verilmekte ve her yaş çocuk üzerinde çalışılmaktadır. Hayatınızın geri kalanında birkaç “küçük” değişikliğin yaratacağı fark çok büyük olacaktır!

Kayıt için : 0541 433 29 52

  • Senem Öztürk
  • 11 Kasım 2015
  Cevapla

  İlkine gittim Ayşegül. Ama devamı için zamanım pek olmayacak gibi. Keyifliydi.

 1. Cevapla

  güzel programlarınız var tebrikler 🙂

  • Cevapla

   Program gerçekten de çok güzel.. Ben de fırsat bulursam katılmak istiyorum 🙂

 2. Cevapla

  Çok başarılı programlarınız, etkinlikleriniz var, başarılar dilerim.

  • sena dursun
  • 09 Kasım 2015
  Cevapla

  Çok güzel bir program. Bilgi için teşekkürler

  • Sirin Kanatlar
  • 09 Kasım 2015
  Cevapla

  Kesinlikle çok faydalı olacağına inanıyorum. Artık eskisi gibi kendi kendi büyürler diye bir durum söz konusu değil.Çocuk yetiştirmek ve iletişim kurmak oldukça zorlu bir iş..

  • Cevapla

   Çocuklara gösterdiğimiz özen, geleceğimize verdiğimiz önemi gösteriyor gerçekten..

 3. Cevapla

  Çok güzel bir programmış, benimki biraz küçük olsaydı düşünürdüm 🙂

  sevgiler

  tolunay

  • Cevapla

   Benimkiler 11 yaş.. Benim için artık çok geç değildir değil mi Tolunaycım 🙂

  • asli
  • 09 Kasım 2015
  Cevapla

  Şahane bir program (:

  • Samiye
  • 09 Kasım 2015
  Cevapla

  Merhabalar cumartesi grupları 6 seans mi bide ücreti ne kadar acaba iyi
  Calismalar

  • Cevapla

   Samiye hanim, 6 hafta sürecek olan atölye çalışması için toplam ücret 500 TL imiş.. Detaylar için yazıdaki telefonu arayabilirsiniz..

Leave a Comment