Cer Modern’de Açık Hava Sineması

01 Temmuz 2015 , In: KÜLTÜR - SANAT - EĞLENCE
0

 Açık Hava Sinema Open Air Cinema
 7 Haziran  21:00 | 7th June 21:00
tel 0312 310 00 00

ÖZGÜRLÜK DANSI
Efsane yönetmen Ken Loach Cannes Film Festivali’nde yarışan son yapıtında her zamanki gibi adaletsizliğe karşı öfkesiyle siyasal heyecanını bir araya getiriyor. 1921’de iç savaşın eşiğindeyken toplu dansların, boks derslerinin, şiir toplantılarının yapıldığı bir “halk salonu” açan İrlandalı komünist ve aktivist Jimmy Gralton, bu mekanın tehlikeli ve yıkıcı olduğunu iddia eden Katolik Kilisesi ve “ileri gelenler” yüzünden ülkeyi terk etmek zorunda kalır. 1932’de geri döndüğünde salonu yeniden açmaya niyetlenir. Özgürlük Dansı, bu salona gelerek bir şeyler öğrenen, hayaller kuran, ama her şeyden öte, dans edip eğlenen o hür fikirli gençlerin duygusal bir portresini çiziyor.

Jimmy’s Hall/ Özgürlük Dansı
2014/ Kurgu/ İngilizce , Türkçe Altyazılı, 106″

-Kontenjan 600 kişi ile sınırlıdır.
*Rezervasyon alınmamaktadır. (CerModern üyelerine özel rezervasyon alınmaktadır. Üyelerimizin etkinlikten 5 saat öncesine kadar rezervasyonlarını bildirmeleri gerekmektedir)

-Biletler, etkinlik günü saat 19:00’dan itibaren CerModern bilet gişesinden temin edilmektedir.

Bilet Ücretleri:
Tam: 15 TL
Öğrenci 10 TL (Gişede öğrenci kimlik kartı göstermek zorunludur.)
Bisikletli %10 indirim

*Etkinlik alanına yiyecek-içecek alımına izin verilmemektedir.
*Gösterim açık havada gerçekleşeceği için izleyicilerin hava koşullarına göre giyinmeleri tavsiye edilir.
*CerModern, hava koşullarına ve gündeme ait olumsuz bir durumda etkinlik erteleme ve programda değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

————————————————————

2014/ Fiction/ English, Turkish subtitle, 106″

JIMMY’S HALL
Legendary director Ken Loach’s latest work about Irish communist and activist Jimmy Gralton which premiered in competition at the Cannes Film Festival once again fuses his anger at injustice with his political fervour. In 1921, on the brink of civil war when he builds a hall for recreation, a venue where community dances, boxing classes, poetry sessions are held, Jimmy Gralton is shunned by the Church and the ruling class, who deem the place dangerous and subversive, forcing him to flee. In 1932, when Jimmy returns, he decides to re-open the hall. Jimmy’s Hall celebrates the spirit of the free thinkers–young people who could come to learn, to argue, to dream… but above all to dance and have fun at this place.

Yönetmen/Director: Ken Loach
Kast/ Casting: Barry Ward, Simone Kirby, Jim Norton, Aisling Franciosi, Aileen Henry, Francis Magee, Karl Geary, Denise Gough, Sorcha Fox

Ticket sales start at 19:30.

Tickets
Adult 15TL
Student 10TL (the show of student card is compulsory)

*Only CerModern Members may make reservations.
————————————————————

There are no comments yet. Be the first to comment.

Leave a Comment