CER MODERN’de Uluslararası Çocuk Sanat Projesi

21 Ocak 2012 , In: ANNE - ÇOCUK
0

 

Sanatın en büyük amaçlarından biri kültürler arası köprüler kurmak.

Fransa, Almanya, İsrail, Türkiye ve Filistin’den farklı kültürel bölgelerde yaşayan çocuklar, “cor(ps)respondance” sanat workshoplarında bir araya geliyor. Türkiye’de Uluslararası Çocuk Sanat Birliği(ICAA) tarafından düzenlenecek çalışmalara CerModern evsahipliği yapacak.

D-Atelier eğitmenlerince düzenlenecek workshoplarda Ankara’nın farklı bölgelerinden gelen çocuklar “Beden ve İletişim- cor(ps)respondance” konusunda düşüncelerini sanat diliyle ifade edecekler. Proje sonunda ortaya çıkacak eserler Paris’de uluslararası sergide ülkemizi temsil edecek.

Tüm çocuklarımızı 24-25 Ocak 2012 tarihinde sanatla buluşmaya CerModern’e davet ediyoruz.

Katılımcılara çalışma sırasında giyebilmeleri için ICAA T-Shirt’ü, çalışma bitiminde dea Uluslararası Projeye Katılım Sertifikası verilecektir.

  • Bu workshoplarda konu çerçevesinde bir  enstalasyon(düzenleme) yapılacaktır. Çocuklar bunun farklı aşamalarını iki  gün içinde çalışarak oluşturacaklardır.
  • Çalışmanın Fransızca ismi Cor(ps)respondance içinde üç farklı anlamı barındırmaktadır. Corps vücut, beden anlamına gelir,  ps(post scriptum) açıklama, dipnot anlamına gelir, correspondance ise  iletişim, kişiler arasındaki ilişkiler anlamında kullanılır.
  • Öğrenciler ile konu ile ilgili olarak anlamı, içeriği, bu çalışmanın neden ve kimlerle ortak yapıldığı hakkında ön çalışmalar yapılacak.
  • Çalışmalar sırasında çıkacak olan düşünceler yazılar ve çizimler haline dönüştürülüp notları oluşturacak.
  • Bu notlar bir duvara monte edilip workshop’un genel çalışma düzeni buna göre belirlenecek.Malzemeler, yapılmak istenilen fikirler birleştirilerek çalışmanın iskeleti oluşturulacak.
  • Son aşamada da çocuklar ellerindeki malzemelerle  düşünce ve projelerinden yola çıkarak çalışmanın uygulamalı kısmına  geçecekler. Bu kısımda iki atölye içinde zaman zaman Fransa ile görüntülü  bağlantılar yaparak çalışmayı tamamlayacaklar.
  • Farklı kültürlerdeki çocukların bir arada olması,  konuya farklı bakış açıları projeyi besleyerek zenginleştirmesi amaçlanmaktadır.

Tarih:24-25 Ocak 2012

Saat:11:00-13:00 (Katılımcıların önceden kayıt yapmalarını rica ederiz.)

Yaş Grubu: 9-14 yaş

Ücret:100TL

CER MODERN

Altınsoy Caddesi No:3 Sıhhiye, ANKARA

T: 0312 310 00 00/132

www.cermodern.org

There are no comments yet. Be the first to comment.

Leave a Comment