CER MODERN’de ÇOCUK ATÖLYELERİ

24 Ocak 2015 , In: ANNE - ÇOCUK, ATÖLYE - EĞİTİM
0

“Dünyanın en önemli insanları için İKEA mağazası tarafından düzenlenen” Cer Moden Çocuk Atölyesinde harika bir pazar sabahı geçirdik.

Tertemiz, pırıl pırıl, oldukça renkli, ama bir o kadar da kullanışlı dekore edilmiş mekanda, her şey çocuklara uygun olarak hazırlanmış.

Bu atölyede her biri başka başka okullardan gelen 7-10 yaş aralığında toplam 10 çocuk vardı. Saat tam 11:00 olduğunda atölye yöneticisi Aslı Hanım önce kendini tanıttı, sonra tüm çocuklarla tanışma yapıldı. Ardından günün konusunu açıkladı: “Dün, Bugün, Yarın”

Çocuklara, konuya uygun olarak özenle hazırlanmış sorulardan oluşan birer anket dağıttı. Çocuklar bu 3 seçenekli anket sorularını çok eğlenerek doldurdular. “Hangisi daha çok ilginizi çeker ?” “Sizce hangisi daha önemli bir ihtiyaçtır ?” “Hangi karakter olmak istersin ?”

Anketler tamamlandıktan hemen sonra tüm çocuklar Aslı hanımın eşliğinde sergi salonuna doğru yola çıktılar. Çocuklar tüm sergi alanını dikkatle gezdiler. Ellerindeki kağıtlara küçük notlar aldılar.

“Fiktion Okzident” isimli serginin başlangıç noktasında yer alan “valizler”le ilgili sohbet ettiler. “Bu valizlere bakınca siz ne düşünüyorsunuz ?”

Sonrasında serginin geri kalan bölümünü tek tek gezdiler. Geçmişte kullanılan eşyaları merakla incelediler.

 

Derken, kilden yapılmış, küçük büstlerin dönerek sergilendikleri bir anfiye geldik. Çocuklar dikkatle bu büstleri izlediler. Ardından Aslı Hanım, büstlerin dönmelerini durdurdu ve çocuklardan ilk sıradaki büstlerden istedikleri birini ellerindeki kağıda aktarmalarını istedi.

O anda çocuklar heyecanla yerlere oturdular. Ellerindeki kağıtlara büyük bir ciddiyetle çizimler yapmaya başladılar. Bu iş için Aslı Hanım çocuklara sadece 5 dakika süre verdi. 5 dakika bittiğinde hepsi çizimleri bitirmiş neşe içinde birbirlerine gösteriyorlardı.

 

Veeee işin en keyifli bölümüne geçildi. Aslı Hanım çocuklara büyük dikdörtgen kağıtlar dağıttı. Her çocuk ister masada isterse yere uzanıp bu kağıt üzerinde çalışmaya başladı. Çalışmada her tür malzeme kullanımı serbest bırakıldı. Her tür boya, resim aklınıza ne gelirse.

O andan itibaren çocuklar büyük bir heyecanla “Dün, Bugün ve Yarın” çalışması yapmaya başladılar. “Doğduğumdan bugüne kadar neler başardım ?” “Bugün neredeyim ?” “İleride neler yapacağım ve nerede olacağım ?”

Hızla ve çok keyifle geçen 2 saatlik bu etkinliğin sonunda yapılan “sanat çalışması”nın bir ucundan tutup kuruması için sürükleyerek Cer Modern’den ayrıldık.

Çıkmadan önce bir “hatıra fotoğrafı” çektimeyi de ihmal etmedik 🙂 Fırsat buldukça her pazar bu atölyelere katılmaya karar verdik 🙂

Siz de çocuğunuzu bu atölyelere götürmek isterseniz:

CER MODERN Altınsoy Caddesi No:3 Sıhhiye, ANKARA

T: 0312 310 00 00/132 www.cermodern.org

Not: Her pazar giriş katındaki Divan Cafe’de brunch var. Çocuğunuz atölyede iken siz de burada kahvaltınızı yapabilirsiniz 🙂

Ücret:

Atölye çalışması:50 Tl

İki çocuk için :%10 indirim yapılıyor.

Ayrıca Cer Modern üyelerine %10 indirim var.

Aylık ücret: 200 Tl

Divan Cafe’de CerCocuk katılımcılarına %10 indirim yapılıyor ve kahvaltı kişi başı 36 Tl.

There are no comments yet. Be the first to comment.

Leave a Comment