ÇANKAYA’DA SANAT SOKAĞA İNİYOR

28 Mayıs 2009 , In: ÖZEL ETKİNLİKLER, TÜM YAZILAR
0


Çankaya’da sanat sokağa iniyor, sokaklar şenleniyor.Çankaya Belediyesi 16. Uluslararası Değirmendere Zühtü Müridoğlu Ahşap Heykel Sempozyumu Başlıyor.

Sanat çevrelerinin yakından takip ettiği ancak bir süredir kesintiye uğrayan “Zühtü Müridoğlu Ahşap Heykel Sempozyumu” bu yıl Çankaya Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek.

Çankaya Belediyesi, belde belediyelerinin kapatılması ya da yönetsel değişiklikler yüzünden kesintiye uğrayan sanat festivallerini sürdürülebilir hale getirmeyi amaçlıyor. Bu yıl 16.’sı Çankaya Belediyesi tarafından düzenlenecek olan “Çankaya Belediyesi 16. Uluslararası Değirmendere Zühtü Müridoğlu Ahşap Heykel Sempozyumu”nda sanatla sanatseveri biraraya getirecek. Çankaya Belediyesi ve üniversitelerin işbirliğiyle 15-26 Haziran tarihleri arasında yapılacak sempozyuma 3 yerli ve 3 yabancı heykel sanatçısı katılacak.

Başkentlilerin 10 gün boyunca farklı kültürlerden gelen heykel sanatçılarının çalışmalarını izleme şansı bulacakları sempozyuma, Hollanda Sırbistan ve Yunanistan’dan katılacak heykeltıraşlar çadırların altında 10 gün boyunca heykel yapacaklar. Öte yandan etkinlikler kapsamında, Sakarya yaya bölgesinde müzik dinletileri de sunulacak.

There are no comments yet. Be the first to comment.

Leave a Comment