ÇANKAYA ESKRİM

12 Mart 2012 , In: SPORTİF ETKİNLİKLER
0

Eskrim, önceden saptanmış kurallara göre, farklı teknik özelliklere sahip, kesici ve delici olmayan FLÖRE, EPE ve KILIÇ olarak isimlendirilen üç silahla yapılan olimpik bir mücadele sporudur. Geçmişte yapılan düelloların spor haline dönüşmüş şeklidir. Aslına bakarsanız spor olarak kısıtlamak eskrime haksızlık olur, eskrim bir sanattır, bilimdir, yaşam biçimidir.

Eskrim, satranç gibi, birkaç hamle sonra ne yapılması gerektirdiğini düşündürdüğü gibi, bunun çok kısa sürede olması gerektiğinden zamanında karar verme, dikkat, sürat, dayanma gücü gibi kişisel refleks ve yeteneklerin gelişmesine yararlı bir spordur. Özellikle çocukların fiziksel ve ussal gelişimine katkısı ile günümüzde anne ve babaların  spor seçiminde ilk sıralarda yer almaktadır.

Çankaya Eskrim, Ankara’da eskrimin temsilcilerinden. İlk amacı öncelikle sporu sevdirmek ve çocuklarımıza bir yaşam biçimi olarak sporu öğretebilmektir.  Eskrim duruşunu asaletini ve saygısını sizlerle paylaşabilmektir.  Çıktığı bu yolda sizlerin desteği ile uzun vadede uluslararası arenada Türkiye’yi temsil edebilmek en büyük hedefi. Bu yıl düzenlenen Gazi Kupasında aldığı  üçüncülükle bu yolda sağlam adımlarla ilerlediğini gösterdi .

Çankaya Eskrim şu anda Ankara Bahçelievler’de çalışmalarını Maestro ismini verdiği kendi stüdyosunda sürdürmekte. Hem büyük hem de minikler için farklı gruplarda  antrenmanlarını  gerçekleştirmekte.  Aramıza katılmanız için tek yapmanız gereken bizleri aramak.

Ozan SARI
ÇANKAYA Eskrim Spor Kulübü
05333152298
www.cankayaeskrim.com

There are no comments yet. Be the first to comment.

Leave a Comment