“Çalışan Kız Çocuklar”

20 Ağustos 2010 , In: SPORTİF ETKİNLİKLER
0

Fişek Enstitüsü Çalışan Çocuklar Bilim ve Eylem Merkezi Vakfı ile Karikatür Vakfı “Çalışan Kız Çocuklar” konulu bir karikatür yarışması düzenliyor.

Çalışan çocukların çalışma yaşamlarını belgelemek, arşivlemek, karikatür sanatçılarını özendirmek amacıyla, Prof.Dr.Nusret H.Fişek Anısı’na düzenlenen yarışmanın bu yılki konusu kız çocuklarının çalıştırılması olarak belirlendi.
Yarışma ile çalışan çocukların iş yaşamlarını konu alan karikatürleri yarıştırarak, karikatür sanatçılarının ve kamuoyunun dikkati çekilmek isteniyor. Çocuk emeğini belgelemek ve tarihe iz bırakmanın amaç olarak belirlendiği yarışmaya, tüm profesyonel ve amatör karikatürcüler, “Çalışan Kız Çocuklar” üzerine çizecekleri karikatürle katılabilecek.
Yarışmacıların karikatürlerini, en geç 16 Ekim 2010 tarihine kadar “Fişek Enstitüsü Çalışan Çocuklar Vakfı – Selanik Cad. Ali Taha Apt. 52/4 Kızılay 06650 Ankara” adresine veya karikatur@fisek.org.tr e-posta adresine göndermesi gerekiyor. Büyük ödülün 1000 TL olarak belirlendiği yarışmada, ödül alan karikatür sanatçısı 3 Kasım’da Ankara’da açılacak sergiye davet edilerek sergi açılışında ödülünü alacak.
Yarışma sonuçları, 20 Ekim’de www.fisek.org.tr ve http://www.karikaturvakfi.org  internet sayfalarında ve basında yayınlanacak.

There are no comments yet. Be the first to comment.

Leave a Comment