California Walnut Commission Etkinliği

0

IMG_3089

Cevizin faydalarını bilmeyen kaldı mı ? California Walnut Commission tarafından cevizin çok yönlü kullanımı ve sağlığımıza faydalarını öğrenmek üzere Ankaralı Blogger dostlarımızla geçen ay Chef Akademi’de buluştuk.

IMG_3111

Öncelikle insan sağlığı için en önemli besinlerden birisi olan cevizin vücudumuza sağladığı çok ilginç faydaları öğrendik..

Kuruyemiş olarak, tatlı çeşitlerinde, salatalarda, keklerde, hatta son zamanlarda ekmeklerde kullandığımız mucizevî besin kaynağı cevizi günlük beslenme rutinimize eklediğimizde, eğer kalp hastalığımız varsa onun tedavisine fayda sağladığı gibi , olası kalp hastalıklarının ortaya çıkmasına da kayda değer bir azalma sağladığı tespit edilmiş..

 
IMG_3112

Bu ve bunun gibi pek çok değerli bilgilerin ardından elimize mücevher gibi kıymetli cevizlerimizi alıp, Chef Ali Açıkgül ile çok özel cevizli yemekler hazırladık ve kendi ellerimizle hazırladığımız o lezzetleri hep birlikte güle oynaya tattık..

Bu güzel organizasyon için California Walnut Commission‘a, Promedia‘ya, Chef Akademi’ye ve bizi kırmayarak değerli zamanlarını ayırıp gelen blogger dostlarıma çok teşekkür ederiz..

 1. Cevapla

  Nefis (:

  • irem
  • 05 Kasım 2015
  Cevapla

  çok severim bu cevizi tadı bizimkinden birazcık değişik ama çok hoş..

 2. Cevapla

  tatlı pek içtah açıcı görünüyor güzel ve faydalı bir etkinlik

 3. Cevapla

  Çok nefiss harika tatlar sanırım.

 4. Cevapla

  ay çok güzelmiş..cevize bayılırım:)

 5. Cevapla

  Antalya’da çok güzel bir etkinlik yapmıştık California Cevizi ile.
  Sizin de dediğiniz gibi ceviz çok değerli, mutfağımıza daha sık girmeli.

 6. Cevapla

  mmm nefisss görünüyor

Leave a Comment