BÜYÜKELÇİLİK İÇİN ÖZEL TADIM

01 Mayıs 2015 , In: ÖZEL ETKİNLİKLER
0

Başkentin otantik oteli Divan Çukurhan’ın içerisinde yer alan Çengelhan Brasserie’de, 12 – 25 Mayıs tarihleri arasında gerçek İtalyan lezzetlerinin tadılabileceği “İtalyan Günleri” İtalya Büyükelçiliği’nden gelen özel ziyaretçileri ile tanıtıldı. Divan Grubu Executive Şefi Giancarlo Gottardo tarafından hazırlanan menüde, dana carpacciodan siyah mürekkep balıklı spagettiye, kremalı limon ve biberli linguineden ballı kavun çorbasına kadar birçok benzersiz tat, misafirlerin beğenisine sunuldu.
İtalya Büyükelçiliği Başkatip’i Silvia Tosi ve eşi, Elçilik Misyon Şefi Yardımcısı ve eşinin katılımı ile gerçekleşen özel tadım etkinliğinde, geleneksel İtalyan lezzetleri davetlilerin beğenisine sunuldu. Menü içerisinde yer alan tatları beğendiklerini dile getiren elçilik yetkilileri, sunumdan ayrıca keyif aldıklarını dile getirdi.

Geleneksel İtalyan lezzetlerinin yanı sıra sıra dışı tatlara da yer veren bu menünün başlangıçlar bölümünde; Dana Carpaccio Margherita, kalamar- karides ve midye eşliğinde Yeşil Fasulyeli ve Pestolu Ilık Deniz Mahsülleri Salatası ile Tatlı ve Ekşi İlkbahar Sebzeleri sunuluyor. Ara sıcaklarda kiraz domates ve kılıç balığı ile spaghetti lido, siyah mürekkep balıklı spaghetti ve trüflü, pecorino peynirli kremalı limon ve biberli linguine tadılabilir. Ana yemekler bölümünde; tavada ızgara süt dana bonfile, tütsülenmiş peynirli dana sarma ile portakallı rezene salatayla servis edilen kılıçbalığı şiş yer alıyor. Tatlı severler için ise menüde, sıcak çikolatalı sos eşliğinde bademli parfe, çilek havyarı ve limonlu kekikli sorbe ile sunulan ballı kavun çorbası, yoğurtlu vanilyalı dondurma eşliğinde ızgara ananas ile frambuaz soslu yoğurtlu cheesecake bulunuyor.

Mayıs ayı sonuna kadar Divan Çengelhan Brasserie’nin özel menüsünde İtalyan lezzetleri yer alıyor. 12 -25 Mayıs tarihleri arasında Çengelhan Brasserie’ye gelen misafirler, Divan Grubu Executive Şefi Giancarlo Gottardo tarafından hazırlanan bu nefis menüdeki lezzetleri tatma fırsatı buluyorlar.

Çengelhan Brasserie masalsı ve otantik atmosferinde, farklı yorumlarıyla İtalyan lezzetlerini tatmak isteyenleri bekliyor.

Divan Çukurhan: 0312 306 64 00

There are no comments yet. Be the first to comment.

Leave a Comment