BRAHMA KUMARİS MEDİTASYON VE KİŞİSEL GELİŞİM DERNEĞİ

16 Mart 2009 , In: ÖZEL ETKİNLİKLER, TÜM YAZILAR
0

M A R T ‘0 9 P R O G R A M I

“Adım adım Meditasyon” Seminerleri (birbirinin devamı olan 4 seminer):
Bu bir aylık program, nasıl meditasyon yapacağınızı öğrenmenizde size yardımcı olacaktır. Meditasyon; herkes için eşsiz ve farklı yaratıcı bir süreçtir, kendi deneyimlerinizi kendiniz yaratırsınız. Meditasyon içsel bir sohbettir ve bu içsel sohbet iyileştiricidir. Dört seminerden oluşan bu dizide yöntem, alıştırma ve meditasyon deneyleri ile teorik bilgiler pratiğe dönüştürülmektedir.
Hafta sonu : 1,8,15,22 Mart Pazar günü (Saat 11:00 – 12:30 arası)

“Raja Yoga Meditasyonu” Seminerleri (birbirinin devamı olan 4 seminer):
Meditasyon bir keşif yolculuğudur. Kendinizi keşfetmenin yolculuğu… Kaliteli bir yaşam sürdürmek için meditasyon yöntemini kullanabilirsiniz. Raja Yoga Meditasyonu; huzur, sevgi, mutluluk, bilgelik vbg. olumlu nitelikler üzerine yönlendirilmiş düşünceleri kullanarak yapılan kolay ve zevkli bir meditasyon türüdür.
Hafta içi : 2,4,9,11 Mart Pazartesi ve Çarşamba günleri (Saat 19:30 – 21:00 arası)
Hafta sonu : 7,14,21,28 Mart Cumartesi günü (Saat 11:00 – 12:30 arası)

“Erdem Falı” Programı :
Erdemler, her birimizin içindeki doğal iyiliğin gücüdür. Erdem Falı, sizin gerçek erdemlerinizi tanımanıza yardımcı olacak bir yöntemdir. Bu program, içinizdeki bu olumlu enerjileri yıl boyunca geliştirebilmeniz için bir (yıllık) harita sunar. Her gün meditasyon yaparken veya kendinizle başbaşa kaldığınızda o aya ait erdemi hatırlayarak kendiniz güçlendirebileceksiniz.
Kolayca kavrayıp 15 dakika kadar kısa sürede uygulayabileceğiniz Erdem Falı sürecinde bir öğretmenimiz size rehberlik edecektir. Bu program bire bir şeklinde uygulanacaktır. Belirtilen saat dilimi içerisinde geldiğinizde bir süre sıra bekleyebilirsiniz.
08 Mart Pazar (Saat : 14:00 – 16:30 arası)

Dünya Meditasyon Saati
Huzur ve barış; ırk, yaş, fiziksel mesafe gibi kavramların ötesindeki bir deneyimdir. İnsan ruhunun doğasında olan bir özelliktir. Sizleri, huzura dair duygu ve düşünceleri dünya ile paylaşmak üzere her ayın üçüncü pazar günü sessiz ve huzurlu bir saatlik meditasyona bekliyoruz.
15 Mart Pazar (Saat 18:30 – 19:30 arası)

Kişisel Gelişim Semineri: “Cömert Olmak”
Cömertlik, sadece vermekten daha fazlasıdır, başkaları ile işbirliği yapmak anlamına gelir. En büyük cömertlik, diğerlerinin zayıflıklarının ötesine geçmek ve onların kendi değerlerini görmelerine yardımcı olmaktır. Cömertlik gücünün, ilişkilerinizi nasıl dönüştürüp geliştirdiğini keşfedin
Konuşmacı: PAULIEN KEIZER
20 Mart Cuma (Saat: 19:30 – 21:00 arası)
Yer: A.Ü. Kültür ve Sanat Evi (ANKÜSEV), Kuleli Sokak, No: 42, GOP, Çankaya
Tel: 447 71 67, Faks: 447 71 68, www.ankusev.ankara.edu.tr

Not: Aksi belirtilmediği sürece tüm etkinlikler temsilcilik adresinde olacaktır.

ADRES: Uğur Mumcu Cad., Kuleli Sk., 83/3, G.O.P., Çankaya, ANK.
Tel: (312) 436 01 08, e-posta: bkankara@hotmail.com , web sitesi: www.meditasyonyapalim.com

T Ü M E T K İ N L İ K L E R İ M İ Z Ü C R E T S İ Z D İ R

There are no comments yet. Be the first to comment.

Leave a Comment