BİZ YAZ MASALI

23 Mart 2009 , In: TÜM YAZILAR
0
“Bir Yaz Masalı” izlediğimiz çocuk oyunları içinde en başarılısı. Aslında oyun 9-12 yaş grubu çocuklar için hazırlanmış. Ancak; dekor, kostümler, neşeli müzikler ve danslar her yaş grubu için çok etkileyici.
Oyun biz büyüklerin çok iyi bildiği Shakespeare’in “Biz Yazdönümü Gecesi Rüyası” isimli komedi oyunundan çocuklar için uyarlanmış. Ben başta çocuklara bilet alırken biraz kararsız kalsamda, izlerken bu yapıtın çocuklar için ne kadarda uygun olduğunu fark ettim..
“Biz Yaz Masalı”nda, ismi gibi bir masal anlatılıyor. İçinde periler var, mitlojik kahramanlar var, obur kraliçe var,Aykız ile Balkız var, Şeker Oğlan ve Beter Oğlan var, soytarılar,canlı ağaçlar var, sihirler var..
Oyundaki tüm replikler şiir gibi.. Her anında kulaklarımızda Shakespeare şiirselliği..Bu kadarküçük yaşta bu vesile ile Shakespeare ile tanışmış olmaları da biz anne/babalar için de çok heyecan verici idi..
Oyunda yanlış yapılan bir büyü ve bu büyüden kaynaklanan yanlışlıklar tam bir komediye dönüşüyor.. Çocuklar da heyecan ile nerdeyse hiç nefes almadan “acaba ne olacak şimdi” diye izlediler bu güzel oyunu..
Saat 11:00 de baslayan oyun 2 perde ve saat 12:45 de bitiyor muhteşem bir final ile..
There are no comments yet. Be the first to comment.

Leave a Comment