Bir bilet bir kitap

04 Mayıs 2009 , In: TÜM YAZILAR
0


Leman Sam, 23 Mayıs’ta Başkent’te öğrencilere yardım için düzenlenen bir konsere katılacak. ODTÜ Mezunlar Derneği Vişnelik tesislerinde yapılacak konserin tüm geliri Yatılı İlköğretim Bölge Okullarında (YİBO) okuyan köy çocuklarının eğitimine katkı sağlamak için kullanılacak.
Doğanın armağanı olduğunu söylediği sesiyle tanınan Leman Sam, bu kez de köy çocuklarının eğitimi için sahne alacak. Bu yıl yedincisi düzenlenecek Yatılı İlköğretim Bölge Okulları’na (YİBO) yardım konseri ile köy çocuklarının eğitim masraflarına katkı sağlanacak.
’Yarının Türkiyesi’ni oluşturacak köy çocuklarının eğitimine yıllardır düzenlenen yardım konserleri ile destek olunuyor. Bu konserler ile hem Yatılı İlköğretim Bölge Okulları’nda (YİBO) okuyan çocukların eğitim masrafları karşılanıyor, hem de dinleyiciler sevdikleri isimlerle güzel bir akşam geçirerek çocuklara yardımda bulunmuş oluyor. Çoğu ailesinden uzakta yatılı okuyan köy çocuklarının eğitimine katkı sağlamak, ellerine kitap ve oyuncak verebilmek için bir bilet almak yeterli.
Yardım ederken, Leman Sam’ın o büyülü sesinden şarkılar da dinlemek isteyen Başkentliler, biletlerini Dost ve ODTÜ Çarşı içerisinde Öykücü kitabevi’nden ya da 16-17 Mayıs’ta Ankamall’da kurulacak standdan alabilecek.

There are no comments yet. Be the first to comment.

Leave a Comment