BACH-ÇE SANAT ATÖLYESİ

4

bachce

Çayyolu’nda, ziyaretçilerine kaliteli ve sıcacık bir ortamda sanat kursları sunan, içeri girdiğiniz andan itibaren sanatçı ruhunu hissettiren, renkli ve özgün bir sanat merkezi faaliyet gösteriyor. Bach-çe Sanat Atölyesi, isminin çağrıştırdığı gibi, yemyeşil bir bahçe içinde,  sanat sevgisi aşılamak, sanat farkındalığını arttırmak ve kişisel yaratıcılığı geliştirmek misyonunu taşıyor.

Atölyede müzik, resim, seramik ve yaratıcı drama alanlarında hem çocuk, hem yetişkinlere yönelik kurs faaliyetleri gerçekleştiriliyor. Bach-çe Sanat, eğitim verdiği her dalda tecrübeli,  alanında sağlam bir eğitim geçmişine sahip eğitmen kadrosuyla çalışmalarını yürütüyor.  Piyano, Keman, Gitar, Flüt, Şan, Viyolonsel dersleri ve koro eğitiminin yanı sıra 3-5 yaş aralığına yönelik erken müzik eğitimi veriliyor. Ayrıca isteyen öğrenciler, uluslararası geçerliliği olan müzik sertifika sınavlarına hazırlanma şansına sahip.

Yetişkinler için resim atölyesi, sanata ilgi duyan ve kendini geliştirmek isteyen herkese açık. Kara kalem, yağlı boya, sulu boya ve güzel sanatlara hazırlık kursları Ankara’nın tanınmış ressamları tarafından gerçekleştiriliyor.  Çocuklara yönelik resim ve seramik kursları ise, hayal gücü ve yaratıcılığı geliştirmeyi,  temel sanat ögelerini öğretmenin yanı sıra öğrencilerin potansiyellerini öne çıkarmayı hedefliyor. Atölye, sezon sonlarında, yemyeşil bahçesine bakan salonunda ve bahçesinde öğrencilerin resim ve seramik ürünlerinden oluşan sergiler organize ediyor. Seramik kurslarına anne ve çocuklar birlikte katılabiliyor.

Yaratıcı drama alanında ise Çağdaş Drama Derneği eğitmenleri tarafından eğitimler gerçekleştiriliyor. Atölyede, anne ve çocuklar birlikte keyifle katılabilecekleri tek günlük sanat atölyelerine katılma şansına sahip. Ayrıca klasikleşmiş doğum günü partilerinden sıkılanlar için, sanat etkinlikleriyle dolu doğum günü partileri organize ediliyor. Etkinliklerden haberdar olmak isteyenler, atölyenin web sitesi ve sosyal medya sayfalarını takip edebilirler.

Adres: Koru Mah. 2562 Sk. Azatbey Sitesi No:35 Çayyolu (Gordion AVM arkası) Çayyolu/Ankara

Tel: 0312 236 77 17

www.bachcesanat.com

https://www.facebook.com/bachcesanat

https://twitter.com/Bachce_Sanat

https://www.instagram.com/bachcesanat/

 1. Cevapla

  Böyle güzel atölyelerin varlığını öğrenmek, sanata değer ve emek verildiğini bilmek çok mutluluk verici…Teşekkürler değerli bilgiler için…

  • ilke
  • 22 Eylül 2016
  Cevapla

  Ankara için güzel bir etkinlik.

 2. Cevapla

  İstanbulda oturmama ragmen Ankarayı çok seviyorum nedense Polatlıda teyzem oturuyor belki onun da etkisi vardır. Ama Ankara ilie ilgili yazılar oldumu kendimi alamıyorumm güzel yazılarınız her zaman takibimde sevgiler 🙂

 3. Cevapla

  Ankaralılar sevinecektir…

  • irem
  • 20 Eylül 2016
  Cevapla

  baya da güzel bir yermiş ..

 4. Cevapla

  Yazılarınızı takip etmeye çalışıyorum. Sizin sayenizde Ankara ile ilgili bir çok bilgi öğreniyorum. Çok teşekkürler…))

 5. Sanatın her dalı önemli..Çok güzel bir merkez açılmış tebrik ederim.

  • Cevapla

   Ankara için özellikle böyle sanatsal merkezlerin artmasını diliyoruz…

Leave a Comment